Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 26°C
petek, 30.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
17°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Za EZTS GO odobrenih 10 mio evrov evropskih ......


GOSPODARSTVO, EVROPSKI PROJEKTI, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
28.09.2014      22:01
A A

Za EZTS GO odobrenih 10 mio evrov evropskih sredstevDeli:

Z veseljem sporočamo, da je EZTS GO,  Evropsko združenje za teritorialno sodelovanje za čezmejno povezovanje Nove Gorice, Šempetra-Vrtojbe in Gorice, s strani partnerskega programa za čezmejno sodelovanje Slovenija - Italija dobilo odobrenih 10 mio evrov evropskih sredstev za prvo programsko obdobje. Gre za zgodovinski korak k sodelovanju naših treh mest, saj bo s tem denarjem združenje dobilo dovolj sredstev za nov zagon obmejnih občin.

 

Posebno pozornost bo EZTS GO v prvem finančnem obdobju posvetili turističnemu razvoju območja ob reki Soči, kjer bodo zgradili novo športno - rekreativno infrastrukturo in jo povezali z že obstoječo. Na ta način bodo zaokrožili turistično in rekreativno ponudbo ob Soči, s čemer bo omogočen zagon športnega turizma ter ustvarjena nova delovna mesta.

 

Drugo pomembno področje je tesnejše povezovanje Italije in Slovenije na področju zdravstvene in socialne oskrbe. Poleg urejanja skupne porodniške storitve, bo urejena tudi posebno ambulanto za predporodno obravnavo in center za naravno rojevanje. Spodbudili bodo povezovanje na področju duševnega zdravja in preko skupne službe pomagali občanom z obeh strani meje pri urejanju administrativnih postopkov na področju zdravstva in sociale.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.