Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v severovzhodni Sloveniji bo občasno še rahlo deževalo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

V okviru projekta LivingFountains se bo ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
16.04.2014      15:04
A A

V okviru projekta LivingFountains se bo obnovil še peti vodnjak, tokrat v ŠempetruStanje šempetrskega vodnjaka z evidenčno številko kulturne dediščine EŠD 19866 pred obnovo.
Stanje šempetrskega vodnjaka z evidenčno številko kulturne dediščine EŠD 19866 pred obnovo.
Deli:

V sredo, 16. aprila 2014, sta mag. Milan Turk, župan Občine Šempeter-Vrtojba in Lucija Kočevar, direktorica podjetja Remont d.d. Ajdovščina podpisala pogodbo za »Obnovo vodnjaka v Šempetru« v sklopu projekta oživljanje vodnjakov in kalov v čezmejnem območju – LivingFountains, ki je sofinanciran v okviru Programa čezmejnega sodelovanja Slovenija-Italija 2007-2013 iz sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj in nacionalnih sredstev. Z racionalno porabo sredstev in z dodatnimi 8.000 EUR, ki jih je Občini uspelo v okviru  projekta pridobiti, bo tako obnovljen še peti vodnjak, tokrat v Šempetru pri Gorici. Vrednost pogodbeno dogovorjenih del znaša z vključenim DDV 27.476,71 EUR.

 

Vodnjak datiran v 17. stoletje stoji v središču naselja, severozahodno od župnijske cerkve, pri župnišču, Cesta Prekomorskih brigad 22. Okrog devet metrov globoko izkopan prostor v obliki jaška je obložen s kamnitimi bloki. Na površini je zidan in ometan valjast oklep, obnovljen v prvi četrtini 20. stoletja, ki ga zaključuje profiliran betonski rob in kovana naprava za dvigovanje vode. Predstavlja spomenik stavbne dediščine lokalnega pomena in je kot tak tudi varovan. Zato bo obnovljen skladno z usmeritvami in v sodelovanju s Zavodom za varstvo kulturne dediščine OE Nova Gorica.

 

Poleg vodnjaka pa isto podjetje, Remont d.d. Ajdovščina, že opravlja obnovitvena dela na stanovanjskem objektu na ulici Nikola Tesla 18 v Šempetru, ki je v lasti Občine. Posegi v pritlični objekt s podstrešjem bodo minimalni. Vrednost del je 41.515,18 EUR. Obnovljeno stanovanje bo namenjeno za neprofitni najem.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.