Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
21°C | 30°C
torek, 26.06.2017
15°C | 31°C
sreda, 27.06.2017
17°C | 32°C
četrtek, 28.06.2017
18°C | 31°C
petek, 29.06.2017
18°C | 27°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
21°C
30°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Prva skupščina EZTS - Evropskega združenja za ......


GOSPODARSTVO, EVROPSKI PROJEKTI

| |
03.02.2012      17:18
A A

Prva skupščina EZTS - Evropskega združenja za teritorialno sodelovanjePredsednik skupščine EZTS je postal Franco Frattini, nekdanji italijanski minister za zunanje zadeve in poslanca italijanskega parlamenta.
Predsednik skupščine EZTS je postal Franco Frattini, nekdanji italijanski minister za zunanje zadeve in poslanca italija...
Deli:

V petek, 3. februarja, je v Ritterjevi dvorani na sedežu Trgovinske zbornice v Gorici potekala prva seja skupščine Evropskega združenja za teritorialno sodelovanje EZTS »Območje občin: Comune di Gorizia (I), Mestna občina Nova Gorica (SLO) in Občina Šempeter-Vrtojba (SLO)«, najvišjega organa EZTS, ki nadzira, potrjuje in sprejema odločitve. Sestavlja jo polovica italijanskih in polovica slovenskih predstavnikov. Za Novo Gorico bodo v skupščini sedeli Tatjana Gregorčič, Tomaž Vuga, Boris Rijavec, Uroš Saksida in Robert Golob, medtem ko bosta občino Šempeter-Vrtojba zastopala Zdenko Šibav in Boris Nemec. S tem je zaživela ustanova, ki bo po mnenju partnerjev pomenila kakovostni preskok v čezmejnem sodelovanju.

Na umestitveni seji so člani skupščine za predsednika izvolili Franca Frattinija, nekdanjega italijanskega ministra za zunanje zadeve in poslanca italijanskega parlamenta, za podpredsednika pa dr. Roberta Goloba, mestnega svetnika Mestne občine Nova Gorica in predsednika uprave podjetja GEN - I d.o.o.. Imenovali so tudi nadzorni svet združenja. Člani skupščine so predsednika in podpredsednika pooblastili za vodenje EZTS-ja do imenovanja direktorja in za pripravo vseh potrebnih postopkov za razpis delovnega mesta direktorja združenja, ki tokrat pripada slovenski strani. Želja vseh članov skupščine in vseh treh občin je, da bi združenje čim prej postalo operativno in začelo pridobivati evropska sredstva za projekte skupnega pomena.

S svojo prisotnostjo so ustanovno skupščino združenja počastili veleposlanik Republike Slovenije v Italiji Iztok Mirošič, generalna konzulka Republike Slovenije v Trstu Vlasta Valenčič Pelikan, Tatjana Rener iz Službe Vlade RS za lokalno samoupravo in regionalno politiko – Regionalna pisarna Štanjel ter bivši župan Mestne občine Nova Gorica ter poslanec Mirko Brulc in nekdanji župan Občine Šempeter-Vrtojba Dragan Valenčič, ki sta skupaj s sosednjo Občino Gorica začela s postopki za ustanovitev združenja. Na italijanski strani so se dogodka me drugimi udeležili italijanska veleposlanica v Republiki Sloveniji Rossella Franchini Sherifis, goriška prefektinja Maria Augusta Marrosu in predsednik Goriške pokrajine Enrico Gherghetta.

Predsednik skupščine Franco Frattini je poudaril velik pomen ustanovitve združenja in povedal, da je že v vlogi ministra za zunanje zadeve Republike Italije spoznaval skupen goriški prostor ter velike premike v sodelovanju in sožitju, kar je po njegovem mnenju dobra popotnica za združenje. Poudaril je tudi pomen približevanja ljudi institucijam Evropske unije in sinergijam, ki lahko privedejo do uspeha. Izrazil je tudi zadovoljstvo nad izvolitvijo podpredsednika skupščine, dr. Roberta Goloba, ki pa se zaradi bolezni žal ni mogel udeležiti prvega sklica. V poslanici, ki jo je poslal dr. Golob, je napovedal popolno pripravljenost v primeru izvolitve za razvoj združenja. Vsi trije župani, Ettore Romoli (Občina Gorica), Matej Arčon (Mestna občina Nova Gorica) in Milan Turk (Občina Šempeter-Vrtojba) so izrazili veliko zadovoljstvo nad zgodovinskim trenutkom, ki zopet povezuje skupen goriški prostor. Pri tem je župan Milan Turk poudaril, da je zasedanje nova prelomnica na poti ustanovitve EZTS. "Od Evropskega združenja za teritorialno sodelovanje si obetamo razvoj skupnega prostora. Čas je, da se naše območje še bolj odpre," je povedal in pristavil, da bo EZTS odprt tudi sosednjim občinam.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
25.06.2017 | Družabni dogodki
Praznik Sv. Petra
30.06.2017 | Družabni dogodki
Tadej Toš Show, večer stand-up komedije
24.06.201 | Šport
B4X Inverted.si pokal
24.06.2017 | Ostalo
Proslava ob dnevu državnosti na Sv. Otu
25.06.2017 | Družabni dogodki
Praznik Sv. Petra
28.06.2017 | Družabni dogodki
Skupna slovesnost ob dnevu državnosti v Rožni Dolini
28.06.2017 | Ostalo
Blagoslov in odprtje Petrovega doma

Bodite prvi pri oddaji mnenja.