Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 18°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 18°C
torek, 24.10.2017
3°C | 20°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Projekt POLY 5 – Orodja za policentrični ......


GOSPODARSTVO, EVROPSKI PROJEKTI

| |
28.10.2013      12:08
A A

Projekt POLY 5 – Orodja za policentrični razvojPOLY 5 združuje 10 mednarodnih partnerjev s kompetencami iz tehničnega in znanstvenega področja ter javne uprave.
POLY 5 združuje 10 mednarodnih partnerjev s kompetencami iz tehničnega in znanstvenega področja ter javne uprave.
Deli:

V Ljubljani je 16. in 17. oktobra v okviru projekta Evropske Unije Poly-5 potekal javni posvet z naslovom »Orodja za policentrični razvoj«, kateremu je sledilo srečanje vseh partnerjev v okviru projekta. Javni posvet je organizirala Regionalna razvojna agencija Ljubljanske urbane regije v sodelovanju s Fakulteto za arhitekturo, v katere prostorih se je dogodek tudi odvijal. Ta je bil razdeljen na dva sklopa, in sicer 1. sklop pod naslovom »Strateško in izvedbeno načrtovanje na regionalni ravni« ter 2. sklop pod naslovom »Predstavitev orodij za policentrični razvoj«.

 

Glavna tema dogodka je bilo vprašanje ali lahko vseevropska prometna infrastruktura lahko postane razvojna priložnost za območje skozi katerega poteka. V prvem delu so bila preko predstavitve tekočih projektov in izkušenj z načrtovanjem velikih prometnih koridorjev dana izhodišča za nadaljnjo razpravo. Na primeru Ljubljanske urbane regije so bile predstavljene dobre prakse, ki so lahko podlaga za spodbujanje sprememb politik, izboljšanju dosedanjih praks zasnove lokalnih razvojnih načrtov,  tako načrtovanja kot implementacije med gradnjo in upravljanja, ko je enkrat taka infrastruktura vzpostavljena, na primer izkušnje z regionalnim planiranje v Sloveniji,  načrtovanje prostora v povezavi s prometom, ekspertize za razvoj prometnih vozlišč i.p.d.

 

V drugem delu je bilo predstavljeno »Skupno policentrično orodje« kot glavna tema Delovnega Sklopa 5 projekta Poly-5 ter produkt sodelovanja vseh projektnih partnerjev. Orodje temelji na računalniški platformi in je sestavljeno iz skupka posameznih specifičnih orodij, zasnovanih na podlagi potreb  in vidikov vsakega izmed partnerjev. Taka računalniška platforma zagotavlja uporabnikom t.j. ciljnim skupinam (lokalne oblasti, zainteresirana javnost, podjetja, prostorski načrtovalci), da preko internetnega portala dostopajo do posameznih orodij s pomočjo katerih se lahko seznanijo z vsakim specifičnim primerom prostora, skozi katerega je predviden potek evropskega prometnega koridorja, ter tudi generirajo in načrtujejo najustreznejše prostorske rešitve v povezavi z njim. Sama orodja so raznovrstna, od študij, do tehnik vključevanja javnosti, zakonodajnih rešitev itd.

 

Sledil je prikaz značilnosti ter uporabe posameznih specifičnih orodij vsakega od partnerjev. Občina Šempeter-Vrtojba je predstavila Pilotni projekt občine Šempeter-Vrtojba, t.j. Logistični Center MMP Vrtojba, ki leži na stiku cestne in železniške infrastrukture 5. vseevropskega prometnega koridorja. Za potrebe tega Pilotnega Projekta je bilo zasnovano specifično orodje. To predstavlja osnovo za razvoj in načrtovanje takega centra, sestoji pa iz raziskave gospodarskega stanja ter razvojnih načrtov gospodarstva Severne Primorske kot zaledja potencialnih uporabnikov na novo vzpostavljenega Logističnega centra v Vrtojbi. Raziskava je razdeljena na dva dela, v prvem se preko posebej za ta namen zasnovanih vprašalnikov analizira potrebe po logističnih storitvah regijskih proizvodnih ter trgovskih podjetij, v drugem delu raziskave pa značilnosti obstoječih storitev transportnih ter špediterskih podjetij Severne Primorske. V pravkar začetem Delovnem sklopu 6 se bo tako v okviru Pilotnega projekta na podlagi analize zbranih anketnih podatkov začelo s prostorskimi analizami širšega prostora MMP Vrtojba, ki bodo služile za študijo preizkusov umeščanja potrebnih programov ter aktivnosti v sklopu novega Logističnega centra ter njegovo zasnovo in nadaljnjo prostorsko načrtovanje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.