Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
2°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Obisk predstavnikov Švicarskega prispevka ......


UČINKOVITA RABA ENERGIJE, EVROPSKI PROJEKTI

| |
28.03.2014      20:46
A A

Obisk predstavnikov Švicarskega prispevka (SECO), Veleposlaništva Švice v Sloveniji in Nacionalnega koordinacijskega organa Švicarskega prispevkaDeli:

Projekt »Obnovljivi viri energije v primorskih občinah« so v petek, 28. marca 2014, obiskali predstavniki Švicarskega prispevka (SECO) Hugo Bruggmann in Ralph Ammann, predstavnica Veleposlaništva Švice v Sloveniji Urška Štimec in predstavnica Nacionalnega koordinacijskega organa Švicarskega prispevka Darja Remsko (Služba vlade RS za razvoj in kohezijsko politiko).

 

Obisk se je začel zgodaj zjutraj v Občini Pivka. Nato pa se je delegacija skupaj s predstavniki izvajalske agencije GOLEA opoldan v Vrtojbi udeležila dveh odpiranj ponudb, ki so danes prispele v okviru projekta »Obnovljivi viri energije v primorskih občinah«, in sicer za energetsko sanacijo (rekonstrukcija fasade in/ali zamenjava stavbnega pohištva in/ali rekonstrukcija strehe) OŠ Vrtojba, OŠ Kojsko, POŠ Trnovo, Italijanska šola v Sečovljah, OŠ Hrvatini, OŠ Šmarje in Knjižnica Tolmin ter za prenovo kotlovnice POŠ Trnovo na lesno biomaso in dobava toplote za obdobje 15 let«. 

 

Gostje so se popoldan srečali tudi z županom Občine Šempeter-Vrtojba Milanom Turkom in skupaj so si ogledali v okviru projekta postavljeno in uspešno delujočo sončno fotonapetostno elektrarno na protihrupni ograji na odseku hitre ceste H4 pri Vrtojbi. Elektrarna je v letu 2013 proizvedla 185 MWh in ob tem prihranila 130,34 ton CO2. Proizvedena energija se uporablja za javno razsvetljavo v Občini Šempeter-Vrtojba, s čimer občina za stroške razsvetljave privarčuje 30 %.

 

Projekt »Obnovljivi viri energije v primorskih občinah« znaša 4.040.440 EUR in je financiran iz sredstev Švicarskega prispevka in sredstev vključenih občin. Pod njegovim okriljem je bila postavljen omenjena sončna elektrarna in prenovljenih 11 kotlovnic, ki ogrevajo 28 objektov. Kotlivnice na lesno biomaso so v letu 2013 proizvedle 2.265 MWh energije iz obnovljivih virov, prihranile 681 ton CO2, poraba energije je bila zmanjšana za 11 % in stroški za ogrevanje so se znižali za 36 %.

 

V okviru projekta se izvaja tudi izobraževalni program v katerega je bilo do zdaj vključenih 4.313 primorskih šolarjev ter njihovih učiteljev. V šolskem letu 2012/2013 so potekali OVE in URE krožki ter tehnični dnevi, OVE in URE natečaj, OVE in URE dan ter OVE in URE ekskurzije. Vse aktivnosti potekajo tudi v šolskem letu 2013/2014.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.