Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Severni veter se bo v drugem delu noči polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -1, ob morju malo nad 0 °C.
-3°C | 7°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 13°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 12°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 9°C
petek, 26.01.2018
5°C | 11°C
Opozorila
Nedelja, 21.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
7°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Dnevi čezmejne socialne ekonomije


DOGODKI, EVROPSKI PROJEKTI

| |
30.05.2013      15:06
A A

Dnevi čezmejne socialne ekonomijeProjekta SEA - Social Economy Agency - sofinanciran v sklopu Programa čezmejnega sodelovanja Slovenija-Italija 2007-2013.
Projekta SEA - Social Economy Agency - sofinanciran v sklopu Programa čezmejnega sodelovanja Slovenija-Italija 2007-2013...
Deli:

V četrtek, 30. in v petek, 31. maja 2013, potekajo v Šempetru pri Gorici drugi Dnevi čezmejne socialne ekonomije. V okviru tega dogodka različni sodelujoči podajajo informacije o razvoju socialne ekonomije v Sloveniji, Italiji in Evropi, predstavljajo razvoj socialne ekonomije v novem programskem obdobju 2014-2020 ter predstavljajo primere dobrih praks ustanovitve in obstoja socialnega podjetja iz obeh strani meje.

V letošnjem letu je za organizacijo dvodnevnega dogajanja v okviru projekta SEA - Social Economy Agency (Agencija za socialno podjetništvo), zadolžena RRA severne Primorske d.o.o. Nova Gorica in Zadod RS za zaposlovanje. Dogodka, ki ga gosti Občina Šempeter-Vrtojba, pa se poleg strokovnih predavateljev udeležili tudi podpredsednik Evropskega parlamenta Gianni Pittella, evropski poslanec Ivo Vajgl, državni sekretar na Ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, Dejan Levanič v imenu ministrice dr. Anje Kopač Mrak ter predsednik deželnega sveta Furlanije Julijske krajine, Franco Iacop. Kajti, čeprav se projekt večinoma osredotoča na čezmejno območje občin Gorice, Nove Gorice in Šempeter-Vrtojba, bodo rezultati in prenos dobrih praks podlage za delovanje na območju celotne države. Cilj projekta je namreč razvoj inovativnega sistema, ki bo omogočal ranljivim osebam zaposlitveno vključitev preko aktivnosti, ki bodo pripomogle k razvoju socialne ekonomije in skupnega sistema za socialno in zaposlitveno vključevanje.

Projekt SEA je sofinanciran s sredstvi Programa čezmejnega sodelovanja Slovenija-Italija 2007-2013, iz Evropskega sklada za regionalni razvoj in nacionalnih sredstev. Več informacij o projektu na http://www.sea-project.eu.
Priloge:
PDF
Vabilo s programom
13047_vabilosea-dnevicezmejnesocialneekonomije.pdf (911,78 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.