Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.11.2017

delno oblačno
Danes bo sončno, dopoldne bo ponekod po nižinah še vztrajala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 °C.
-2°C | 13°C
torek, 21.11.2017
-1°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
3°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Ekstremni vremenski pojavi bodo še pogostejši...


DOGODKI

| |
11.06.2011      16:16
A A

Ekstremni vremenski pojavi bodo še pogostejši


Ekstremni vremenski pojavi, med katerimi so tudi obsežne poplave ali suše, bodo v prihodnosti tudi v Sloveniji pogostejši in se bomo morali nanje navaditi, je danes, 22. junija 2011, povedal Janez Polajnar iz Agencije RS za okolje. Prav zato želijo utrditi kolektivni spomin na zadnje poplave, da se bodo ljudje zavedali nevarnosti.


Janez Polajnar iz Agencije RS za okolje je danes primorskim županom podelil 25 označevalnih tabel. Med drugimi jo je prejel tudi župan občine Šempeter-Vrtojba Milan Turk. (Foto: Rosana Rijavec)
Janez Polajnar iz Agencije RS za okolje je danes primorskim županom podelil 25 označevalnih tabel. Med drugimi jo je pre...
Deli:

"Akcija Moč voda s postavitvijo tablic je namenjena spodbujanju kolektivnega spomina o tem, da so se poplave na tem območju že zgodile in da se bodo dogajale tudi v prihodnje," je dejal Polajnar.

Primorski so v tokratni akciji namenili 25 tablic, na katerih je označena najvišja gladina vode ob poplavah v letih 2009 in 2010. Namestili jih bodo predstavniki občin, ki so jim tablice tokrat podelili, skupno pa so v Mirnu na mostu nad reko Vipavo namestili prvo med njimi.

Vse več katastrofalnih poplav

Poplave v Sloveniji so po Polajnarjevih besedah sicer povsem običajen pojav, na leto se jih zgodi me 50 in 70. Običajno so to manjše poplave na poplavno ogroženih območjih. Večje poplave pa se dogajajo na vsakih nekaj let in pred njimi ni varen prav noben slovenski kraj. "Zadnja tri leta pa imamo praktično že vsako leto poplavo, ki jo lahko označimo kot katastrofalno," je še povedal Polajnar.

Zato je v primeru močnejšega dežja dobro poslušati in slediti meteorološka in hidrološka poročila, saj so napovedi v zadnjih letih vedno bolj točne. Polajnar je še opozoril na enoten evropski sistem meteo, kjer so objavljeni alarmi ob različnih vremenskih pojavih. V prihodnosti pa bo tu objavljen tudi spisek ukrepov za posameznike, kaj morajo ob posameznih stopnjah alarma narediti. Navodila ne bodo namenjena le ukrepom ob pričakovanem poplavljanju vodotokov, pač pa tudi ob ostalih ekstremnih vremenskih razmerah.

STA
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.