Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

DANES
9°C
-1°C
JUTRI
10°C
-5°C
6360

Človek, ne jezi se - Luč miru iz Betlehema 2021

V četrtek, 23. decembra 2021, so goriški skavtje obiskali Občino Šempeter-Vrtojba in županu mag. Milanu Turku ter poveljniku občinske Civilne zaščite Stanislavu Črviču v dar izročili Luč miru iz Betlehema. Luč miru iz Betlehema je dobrodelna akcija, ki poteka v Sloveniji že 31 let. Njen namen je širiti sporočilo miru, ki je univerzalen dar ter si ga zasluži prejeti in imeti vsak, ne glede na rasno, versko, nacionalno ali katerokoli drugo pripadnost. Letos v svojem sporočilu skavtje še posebej izpostavljajo pomen prijaznih medsebojnih odnosov. Geslo in poslanica, ki ga prinaša letošnji plamen Luči miru iz Betlehema, namreč predstavlja mnogo več kot le svetlobo in toploto. Letošnje geslo akcije je ČLOVEK, NE JEZI SE:

“V začetku je beseda.” Lepa beseda v začetku lepega, grda v začetku grdega. Saj z besedo nekoga rešimo ali pokončamo, ranimo ali ozdravimo. Danes pa je malo lepih besed, malo vljudnosti. Morda je zato med nami toliko jeznega, toliko grdega, toliko teme. Zato bi vam danes radi dali lepe besede, “Hvala”, “Oprosti” in “Rad te imam”. To so luči, ki uničujejo temo in tiho povejo, da smo vsi ljudje. Primi v roko to Luč in besedo. Osvetli prostore, govori lepo. In reci si, preden te tema zajame, “Človek, ne jezi se.”

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi