Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 19°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Brezplačen prenos državnega premoženja za ......


NOVICE

| |
05.07.2013      8:44
A A

Brezplačen prenos državnega premoženja za potrebe pisarne humanitarnih društev Rdeči križ in Goriške območne KaritasDeli:

Vlada Republike Slovenije je na svoji 16. redni seji, 4. julija 2013, pooblastil ministra za gospodarski razvoj in tehnologijo mag. Stanka Stepišnika za podpis pogodbe o brezplačnem prenosu državnega premoženja na Občino Šempeter-Vrtojba.

 

Predmet prenosa državnega premoženja so parcela, poslovna stavba in dvorišče ob Goriški ulici v Šempetru na parcelni številki 2980 k. o. Šempeter v velikosti 227 m2. Ocenjena vrednost pa 55.027,80 evrov. Nepremičnina se v razvojne namene na občino prenaša zaradi izvedbe načrtovanega projekta »Območna pisarna humanitarnih društev Rdeči križ in Goriške območne Karitas«.

 

Parcela št. 2980 je v naravi  manjša poslovna stavba z dvoriščem oz. funkcionalnim zemljiščem, ki je bila do vstopa Slovenije v EU v uporabi kot upravno-kontrolni objekt maloobmejnega prehoda Šempeter (najprej za carinsko in policijsko osebje, kasneje zgolj za policijsko mejno službo). Objekt tlorisnih izmer 104 m2, z neto tlorisno površino cca. 75 m2 v pritličju, je vizualno precej podoben manjši stanovanjski hiši ter je zapuščen in nevzdrževan.

 

Občina bo objekt bivše stražnice na maloobmejnem prehodu Šempeter uredila za območno pisarno za izvajanje humanitarnih programov s pripadajočimi parkirnimi prostori. Ključne aktivnosti območne pisarne humanitarnih društev Rdeči križ in Goriške območne Karitas bodo zbiranje humanitarne pomoči, svetovanje ranljivim skupinam, organizacija in izvajanje predavanj in delavnic, izvajanje preventivnih programov na področju zdravstva in organizacija srečanj skupin za samopomoč, glede na specifične zdravstvene in socialne tematike.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.