Logo MojaObčina.si

Rečica ob Savinji

DANES
30°C
14°C
JUTRI
27°C
15°C
Deli
649

Novosti pri prijavljanju gostov

Policija obvešča, da se z novim zakonom o prijavi prebivališča spreminja sistem prijavljanja gostov. O prijavi gostov v sistem Ajpesa so bili gostitelji s strani Občine Rečica ob Savinji že pisno seznanjeni, poleg tega pa je bilo v prostorih Medgeneracijske borze organizirano tudi izobraževanje.

Policija pa opozarja tudi na sistem za prijavo tujcev, ki se ne nastanijo pri stanodajalcih oziroma gostiteljih. Gre za sorodnike, prijatelje, znance …, ki pridejo na obisk in se nastanijo pri posameznikih. Obveznost prijave je na tujcu, kar pomeni, da se je sam dolžan prijaviti na policijsko postajo v roku treh dni po prestopu državne meje in odjaviti pred odhodom, ne glede na trajanje nastanitve. Prijavi se lahko na internetni strani policije ali osebno na najbližji policijski postaji.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi