Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.02.2018

pretežno oblačno
Zvečer se bodo pojavljale rahle padavine. V večjem delu države bo snežilo, ob morju in na Goriškem bo rahlo deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Veter bo gradil snežne zamete. Ponoči bodo padavine oslabele in povečini ponehale.
-2°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-12°C | -6°C
ponedeljek, 26.02.2018
-18°C | -6°C
torek, 27.02.2018
-12°C | -5°C
Opozorila
Petek, 23.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-2°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Ministrica za obrambo na slovesnosti na ......


NOVICE

| |
09.11.2017      13:49
A A

Ministrica za obrambo na slovesnosti na PobrežjahDeli:

V ponedeljek, 6. novembra, so zgornjesavinjski letalci skupaj z različnimi borčevskimi in veteranskimi organizacijami proslavili 73-letnico pristanka zavezniškega letala halifax na pobreškem polju. Slovesnosti se je udeležila tudi ministrica za obrambo Andreja Katič.  V t. i. Kopušarjevi brunarici je dobrodošlico gostom izrekel gostitelj, župan občine Rečica ob Savinji Vinko Jeraj, zbrane pa so pozdravili še predsednik Združenja borcev za vrednote NOB Zgornje Savinjske doline Jože Rakun, predsednik Območnega združenja veteranov vojne za Slovenijo Zgornjesavinjsko-Zadrečke doline Maks Slatinšek, podpredsednik Združenja borcev za vrednote NOB Slovenije dr. Franc Križanič in vršilec dolžnosti predsednika Gasilske zveze Slovenije Janko Cerkvenik.

Slavnosti govornik, predsednik Društva letalcev Zgornje Savinjske doline Sašo Kronovšek, je obudil spomin na dogajanje pred skoraj tri četrt stoletja  in poudaril pomen zavezniške pomoči, ministrica za obrambo Andreja Katič pa je nanizala mejnike, ki so v preteklih letih omogočili sedanjo samostojnost Slovenije. Izpostavila je pomen sodelovanja med državami, ki so odvisne za razvoj Evrope in sveta,  hkrati pa izpostavila veliko vlogo, ki jo tudi sedaj opravlja letalstvo v Sloveniji, sploh na področju zaščite in reševanja. Zahvalila se je organizacijam, ki na Pobrežjah ohranjajo tradicijo oziroma obujajo spomin na dogajanje v času druge svetovne vojne. »Slovesnost naj bo spomin na junaška dejanja naših prebivalcev ter opomin, kakšne grozote prinaša vojna,« je poudarila ministrica Katičeva. Kulturni program so pripravili Ženski pevski zbor Bočna in učenci OŠ Rečica ob Savinji.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Rečica ob Savinji!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!