Logo MojaObčina.si

Rečica ob Savinji

JUTRI
35°C
16°C
TOR.
27°C
18°C
2295

48. zbor markacistov meddruštvenega odbora savinjskih društev

Letošnji 48. zbor markacistov SMDO je gostilo Planinsko društvo Rečica ob Savinji. Prireditev je potekala v Osnovni šoli na Rečici. Zbralo se je 75 markacistov, vodja SOPP Artič Marko, predsednica SMDO Manja Rajh, Uroš Zagoričnik, načelnik komisije za pota pri PZS, podpredsednik občine Rečica in predstavniki PD Rečica ob Savinji. Sejo je vodil vodja Savinjskega OPP, Marko Artič, zbrane pa je pozdravil tudi predsednik društva Janez Janže in podpredsednik občine Ivan Kramer. Za čudovit kulturni program so poskrbeli učenci Osnovne šole Rečica in harmonikarski orkester Primoža Zvira. Letos so bile tudi volitve v sestavo UO OPP za mandatno obdobje 2022-2026. Čeprav je bil dnevni red obsežen, je bil zbor zaključen v poldrugi uri. Sledila je pogostitev v šolski jedilnici in druženje.
Predsednik društva je poudaril, da so markacisti pomemben člen pri varnostnem vidiku celotne planinske izkušnje. Njihovo delo ni samo risanje rdeče-belih Knafelčevih markacij, ampak stalno nadzorujejo in tehnično obnavljajo poti, obnavljajo napise in postavljajo smerne table, vgrajujejo kline in jeklenice. Prav njim gre zahvala, da pohodniki hodimo po urejenih in varnih poteh. Za njihovo prostovoljno delo velik poklon. Zato smo v PD ponosni, da smo letos lahko bili gostitelji zbora markacistov.
PD Rečica ob Savinji

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi