Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Ponoči se bo od zahoda postopoma pooblačilo, nekaj jasnine bo zjutraj še na severovzhodu. Tam bo ponekod pihal jugozahodnik. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do 6, na Primorskem od 7 do 10°C.
-1°C | 10°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 4°C
ponedeljek, 27.11.2017
-8°C | 2°C
torek, 28.11.2017
-7°C | 2°C
sreda, 29.11.2017
-1°C | 3°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

41. mednarodni plavalni miting Ravne 2014


ŠPORT

| |
24.03.2014      22:02
A A

41. mednarodni plavalni miting Ravne 2014


Plavalni klub Fužinar je v soboto, 22. ter v nedeljo, 23. marca 2014 organiziral že 41. mednarodni plavalni miting Ravne 2014, ki se ga je udeležilo 257 plavalk in plavalcev iz 27 – ih klubov iz Avstrije, Bolgarije, Bosne in Hercegovine, Italije, Makedonije, Srbije in Slovenije.


Deli:

Tekmovanje je potekalo pod balonom Mestnega kopališča na Ravnah. Predtekmovanja so bila ob 900, finala ob 1700. Uradno sta ga otvorila predsednik PK Fužinar – g. Miran Kos, ter podžupan Občine Ravne – g. Milan Škafar.

Med tekmovalci je bila celotna slovenska reprezentanca, ki je na tekmovanje pripotovala neposredno iz višinskih priprav iz Španije ter kadetska in mladinska reprezentanca, ki je na Ravnah opravljala enotedenske priprave. Tako so se tekmovanja udeležili Damir Dugonjić, Matjaž Markič ter Peter John Stevens, ki so poskrbeli za vznemirljive nastope v vseh treh prsnih disciplinah. V ženski konkurenci je nastopila Tjaša Vozel, Anja Klinar, Nastja Govejšek, Tjaša Pintar ter naša domača plavalka – Gaja Natlačen, ki je v nedeljski zadnji disciplini – 1500m prosto poskrbela za razburljivo tekmovanje, saj sta s Špelo Perše iz Radovljice plavali skupaj do zadnjega metra. Na koncu je Gaja premagala Špelo za štiri desetinke sekunde.

Tekmovalci so kar štirinajstkrat postavili nove rekorde mitinga v različnih disciplinah.

Na tekmovanju je nastopilo 50 Fužinarjevih plavalcev, tri plavalke pa so zastopale reprezentanco Slovenije. Skupaj so naši plavalci osvojili 90 medalj (17 v absolutni, 7 v članski, 5 v mladinski, 17 v kadetski kategoriji ter kar 44 v kategoriji mlajših plavalcev).

V absolutni kategoriji so medalje osvajali: Damir Dugonjić, Gaja Natlačen, Diana Naglič, Maruša Mlinar, Janja Šegel, Aleksander Rupar, Nika Golob, Alen Kordež in Janja Jamšek.

Med člani je tri zlate medalje osvojil Damir Dugonjić, Gaja Natlačen eno ter Nika Golob tri srebrne medalje.

V mladinski kategoriji je Diana Naglič osvojila dve drugi ter eno tretje mesto, Aleksander Rupar eno tretje, Maruša Mlinar pa se je enkrat povzpela na najvišjo stopničko.

Najuspešnejša kadetinja je bila Janja Šegel, saj je osvojila kar šest kolajn – 5 zlatih in eno srebrno, takoj za njo Janja Jamšek s tremi zlatimi, eno srebrno in eno bronasto medaljo. Janja Britovšek je osvojila tri druga mesta, Gašper Oder eno prvo in eno tretje mesto. Tretji je bil Niko Podričnik.

Največ medalj so zopet osvojili najmlajši plavalci Fužinarja. Najuspešnejša sta bila Matija Može in Mojca Hancman. Oba sta osvojila štiri prva mesta. Urška Hancman je zmagala trikrat. Gal Kordež je osvojil dve zlati in dve srebrni medalji, Dejan Šteharnik tri srebrne in eno bronasto, Saša Mencinger dve zlati in eno bronasto, Žan Rihter dve zlati, Sara Račnik štiri srebrne in eno bronasto, Neja Novak in Gini Slavič eno srebrno in eno bronasto, tri bronaste medalje si je okrog vratu nadel Lovro Knez. Orlando Savić Frankulović si je zbral komplet medalj, saj je osvojil eno prvo, eno drugo ter eno tretje mesto. Eno drugo mesto je osvojila Nuša Šegel, na tretjo stopničko pa so stopili Teja Sagernik, Metka Remic, Zoja Markač ter Jaš Berložnik.

Med najboljšimi tremi po seštevku točk dveh finalnih nastopov sta bila Damir Dugonjić, ki je v moški konkurenci zbral največ točk (1725), ter tako osvojil prvo mesto, v ženski konkurenci pa je Gaja Natlačen zbrala 1580 točk ter osvojila drugo mesto.

Čestitke vem plavalcem za dosežene rekorde, norme ter borbenost in izboljšanje osebnih rekordov.
Povezave:www.pkfuzinar.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ravne na Koroškem!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.11.2017
Danes ni dogodkov.
25.11.2017 | Umetnost
Linorez/Lesorez in ''Ljudski Blues''
25.11.2017 Ni kategorije
Linorez/Lesorez in ''Ljudski Blues''
27.11.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA - KAKO PREMAGATI SAMEGA SEBE
01.12.2017 | Tečaji in delavnice
INTUITIVNI VPOGLEDI
02.12.2017 | Družabni dogodki
Miklavžev tek po CIK-CAKU 2017
02.12.2017 | Družabni dogodki
Miklavžev tek po CIK-CAKU 2017
02.12.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA - KAKO PREMAGATI SAMEGA SEBE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.