V uvodu smo prisluhnili županu Občine Ravne na Koroškem dr. Tomažu Roženu, predsedniku Zveze športnih društev Ravne Danilu Čebulju ter vodji tekmovanja Bojanu Pogorevcu.
Organizirana so bila tekmovanja v različnih starostnih kategorijah, in sicer mlajši pionirji in mlajše pionirke; starejši pionirji in starejše pionirke; mlajše mladinke in mlajši mladinci; starejši mladinci in starejše mladinke ter člani in članice.
Odlične dosežke na krosu občinskih reprezentanc so dosegali atleti domačega Koroškega atletskega kluba. 52. Kros občinskih reprezentanc, je ob čudovitem vremenu postregel z izredno tekaško kuliso. Skoraj 300 tekomovalcev iz dvanajstih različnih občin in številni obiskovalci ter navijači so bili zaslužni za prekrasno tekaško predstavo, ki je še dodatno popestrila vzdušje ob prazniku mesta na Ravnah.
Najboljši slovenski tekači so poskrbeli za zanimive predstave, v katerih so pomembno vlogo odigrali tudi domači koroški atleti.
Zlato medaljo je osvojila Zala Sekavčnik, srebrno Aleksej Klemenčič in Maša Volentar, bronasto medaljo pa so prejeli Tadej Grilc, Tina Česnik, Lana Sekaučnik in Miha Ažnoh.
Ekipno je bila atletska ekipa Občine Ravne na Koroškem skupno uvrščena na odlično 4. mesto!
Podrobnejši rezultati:
M1 - Mlajši pionirji A - letnik 2005
3. mesto – Miha Ažnoh letnik 2005, Ravne na Koroškem
10. Mesto – Žiga Verneker letnik 2006, Ravne na Koroškem
11. mesto – Max Sovič letnik 2005, Ravne na Koroškem
EM1 – Ekipno Ravne na Koroškem - 2. mesto
Z1 - Mlajše pionirke A - letnik 2005
15. mesto – Lucija Potnik letnik 2005, Ravne na Koroškem
17. mesto – Lara Šturm letnik 2005, Ravne na Koroškem
EZ1 - Ekipno Ravne na Koroškem - 7. mesto
M2 - Mlajši pionirji B - letnik 2004
2. mesto – Aleksej Klemenčič letnik 2004, Ravne na Koroškem
11. mesto – Maruš Novak letnik 2004, Ravne na Koroškem
19. mesto – Aljaž Prednik Aljaž letnik 2004, Ravne na Koroškem
EM2 - Ekipno Ravne na Koroškem - 3. mesto
Z2 - Mlajše pionirke B - letnik 2004
3. mesto – Lana Sekaučnik letnik 2004, Ravne na Koroškem
9. mesto - Tina Ažnoh letnik 2004, Ravne na Koroškem
16. mesto - Ajda KAMENIK letnik, 2004 Ravne na Koroškem
EZ2 - Ekipno Ravne na Koroškem - 4. mesto
M3 - Starejši pionirji A - letnik 2003
9. mesto – Nejc Štern letnik 2003, Ravne na Koroškem
16. mesto – Urban Prošt letnik 2004, Ravne na Koroškem
EM3 - Ekipno Ravne na Koroškem - 7. mesto
Z3 - Starejše pionirke A - letnik 2003
1. mesto – Zala Sekavčnik letnik 2003, Ravne na Koroškem
11. Mesto - Hanna Paulina Navodnik letnik 2003, Ravne na Koroškem
EZ3 - Ekipno Ravne na Koroškem - 3. mesto
M4 - Starejši pionirji B - letnik 2002
5. mesto – Rok Ažnoh letnik 2002, Ravne na Koroškem
7. mesto – Andraž Kugovnik 2002, Ravne na Koroškem
EM4 - Ekipno Ravne na Koroškem - 3. mesto
Z5 - Mlajše mladinke - letnik 2000 in 2001
5. mesto – Urška Dretnik letnik 2001, Ravne na Koroškem
8. mesto- Veronika Pisnik letnik 2000, Ravne na Koroškem
EZ5 - Ekipno Ravne na Koroškem - 3. mesto
M5 - Mlajši mladinci - letnik 2000 in 2001
12. mesto – Mitja Kordež letnik 2001, Ravne na Koroškem
14. Mesto - Tilen Maček letnik 2000, Ravne na Koroškem
EM5 - Ekipno Ravne na Koroškem - 6. mesto
M6 - Starejši mladinci - letnik 1998 in 1999
6. mesto – Jaka Pogorevc letnik 1998, Ravne na Koroškem
9. Mesto - Žiga Andrejc letnik 1998, Ravne na Koroškem
EM6 - Ekipno Ravne na Koroškem - 3. mesto
Z6 - Starejše mladinke - letnik 1998 in 1999
3. mesto – Tina Česnik letnik 1999, Ravne na Koroškem
10. mesto - Maruška Abeln letnik 1998, Ravne na Koroškem
EZ6 - Ekipno Ravne na Koroškem - 4. mesto
Z7 - Članice - 1997 in starejše
12. mesto – Nataša Osrajnik letnik 1990, Ravne na Koroškem
13. mesto – Tina Zagernik letnik 1978, Ravne na Koroškem
EZ7 - Ekipno Ravne na Koroškem - 6. mesto
M7 - Člani - letnik 1997 in starejši
3. mesto - Tadej Grilc letnik 1990, Ravne na Koroškem
12. mesto – Jan Tretjak letnik 1994, Ravne na Koroškem
15. mesto - Jože Mori letnik 1964, Ravne na Koroškem
EM7 - Ekipno Ravne na Koroškem - 4. mesto.