Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
16°C | 23°C
petek, 30.06.2017
12°C | 24°C
sobota, 01.07.2017
13°C | 22°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 23°C
ponedeljek, 03.07.2017
11°C | 24°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
23°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ob rob Rimskemu vrelcu


KULTURA

| |
30.01.2014      17:48
A A

Ob rob Rimskemu vrelcuRimski vrelec nekoč
Rimski vrelec nekoč
Deli:

Na letošnjem Občnem zboru Kulturnega društva Kotlje, ki se je zgodil 24. 1. 2014, se je po štirih letih vodenja društva poslovila Irena Šturbaj. Za novo predsednico Kulturnega društva Kotlje je bila potrjena Milena Mesner. Ga. Šturbaj je povedala, kaj vse se je med letom dogajalo v okviru društva, poročila pa so podale še druge sekcije, blagajničarka in nadzorni odbor.

 

Besedo so imeli tudi gostje. Med drugim smo se najbolj strinjali z go. Oder, predsednico KS Kotlje, da nujno potrebujemo večnamensko dvorano, ki jo je v Večeru župan Raven že obljubil.

 

Ena izmed sekcij društva se imenuje tudi Hotuljski vrelec. Seveda se takoj spomnimo na Rimski vrelec; včasih ponos Hotuljcev je danes vedno večja žalost.

 

Ob tem pa ne morem mimo pripovedi moje babice, ki je pripovedovala, da je njena mati, moja prababica, rojena Gostenčnik Antonija, od kmeta Renarja hodila pred drugo vojno na Rimski vrelec polnit steklenice s »kisevo vodo«. Delo je opravlja skoraj tri leta. Ko je napolnila določeno število steklenic, se je njen delovnik končal. Pozneje pa je ta isti kraj postal zanjo hiša groze, saj so jo med vojno, takrat je kot poročena Svetina Antonija z družino živela na kmetiji Jank, zaradi izdaje, ker so skrivali partizane, Nemci odvlekli na Rimski vrelec in jo strašno mučili. Nazadnje so jo v Dravogradu obesili.

 

In zdaj gledam, kako se spomini na preteklost teptajo, uničujejo, ne spoštujejo. Tudi to je, na žalost, naša kultura.

 

                                                                                                 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO KOTLJE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KULTURNO DRUŠTVO KOTLJE
KULTURNO DRUŠTVO KOTLJE
KOTLJE 0002A
Tel:

Bodite prvi pri oddaji mnenja.