Logo MojaObčina.si

Ravne na Koroškem

DANES
24°C
12°C
JUTRI
16°C
12°C

Noč knjige ali Kako vas grajske gospodične spravimo na

Ob svetovnem dnevu knjige je bila v Sloveniji letos prvič organizirana Noč knjige, mednarodni dogodek, ki podpira in slavi knjigo in branje kot temeljna gradnika zdrave družbe, nagovarja vse generacije bralcev ter spodbuja dvig bralne kulture, pismenosti ter vrednot domišljije in znanja v družbi.

 

Koroška osrednja knjižnica dr. Franca Sušnika se je dogodku pridružila s prireditvami pod naslovom Kako vas grajske gospodične spravimo na limanice. Prireditve so pričeli ob 19. uri s posebnim vodenjem po knjižnici in zunaj nje, ki ga je pripravila bibliotekarka in umetnostna zgodovinarka Simona Vončina. Sprehod skozi zgodbo in zgodovino prostora, na katerem stoji grad Ravne, se je pričel v grajskem parku pod mogočnimi bukvami in hrasti ter se zaključil v prostoru posebnih zbirk Koroške osrednje knjižnice. Ob 20. uri so v prostorih posebne zbirke Stripoteka pripravili pogovor s striparjem, dr. Izarjem Lunačkom, ki ga je vodila Petra Koršič. Srečanje je bilo namenjeno širši publiki, hkrati pa zamišljeno kot nagrada vsem sodelujočim na natečaju Zastripljeni. Stripovski natečaj so v knjižnici objavili februarja, odziv nanj pa je navdušujoč. Razstava Zastripljeni, tudi postavljena v Stripoteki, obsega namreč kar okoli 60 stripov, ogledati pa si jo je mogoče do 16. maja. Ob »večeru Zastripljenih« je bibliotekarka mag. Jelka Kos, pobudnica posebne zbirke Stripoteka v Koroški osrednji knjižnici, z dr. Izarjem Lunačkom podelila nagrade za najboljše stripe z natečaja. Privlačna prva nagrada, grafična tablica, je pripadla Juretu Račniku za strip, narisan po Prežihovih Solzicah. Tolažilne, a lepe nagrade so pripadle še petim nadobudnim striparjem: Zali Kokol, Tjaši Mravljak, Gregi Komarju, Gašperju Topolinjaku in Anžetu Hriberniku. Hkrati so v e-knjižnici premierno predvajali film o "podtalnem delovanju" knjižnice, torej o delu bibliotekark in knjižničark, ki je očem uporabnikov sicer nevidno in tudi precej nepoznano. Koroška osrednja knjižnica dr. Franca Sušnika je bila na ta dan do 22. ure uporabnikom na razpolago tudi za izposojo gradiva, grajske gospodične pa so na limanice spravile kar okrog 100 obiskovalcev.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi