Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
18°C | 25°C
torek, 26.06.2017
13°C | 29°C
sreda, 27.06.2017
15°C | 30°C
četrtek, 28.06.2017
15°C | 29°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
18°C
25°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Mladinska iniciativa za 3. razvojno os


OBČINSKE

| |
18.07.2014      18:00
A A

Mladinska iniciativa za 3. razvojno osDeli:

 

Mladinski svet Ravne na Koroškem (MSR) je v petek, 18. 7. 2014, na Ravnah na Koroškem pripravil uradno predstavitev Mladinske iniciative za 3. razvojno os javnosti, ki jo je nedavno ustanovil upravni odbor MSR.

 

Uvodno predstavitev in pričakovanja iniciative je podal vodja iniciative in prvopodpisani peticije Aljaž Verhovnik. Predstavil je peticijo za gradnjo 3. razvojne osi in spletno stran www.hitronakorosko.si, na kateri bo lahko javnost spremljala aktivnosti iniciative. Dodal je, da je namen Mladinske iniciative za 3. razvojno os širša podpora prizadevanju predstavnikov lokalnih oblasti za 3. razvojno os, in sicer tako, da se podpora temu projektu razširi tudi na širšo družbeno-politično civilno sfero in da Korošci s tem pokažemo, da smo lahko enotni. Iniciativa bo legitimnost dobila, če bo zbrala 5000 ali več podpisov, saj je 5000 podpisov tudi meja za zakonodajno ljudsko iniciativo v Republiki Sloveniji.

 

O pomenu iniciative so v nadaljevanju spregovorili predstavniki mladih Rok Plesec in Andraž Lečnik (oba Društvo mladih podjetnikov Koroške), Marcel Šumnik (Klub koroških študentov) in Tadej Breznik iz KMKC Kompleks.

 

V nadaljevanju je razprava potekala med prisotnimi gosti, ki so vsi podprli iniciativo. Tako so bili prisotni župani dr. Tomaž Rožen (Ravne na Koroškem), Andrej Čas (Slovenj Gradec), Anton Kovše (Podvelka), Marijana Cigala (Dravograd), Dušan Krebel (Mežica), dr. Matic Tasič (Prevalje) in Mirko Vošner (podžupan Mute). O pomenu 3. razvojne osi za gospodarstvo je spregovorila Mojca Kert, predsednica UO GZS za Koroško. Spregovorila sta tudi novoizvoljena poslanca Državnega zbora RS Danilo Anton Ranc in Benedikt Kopmajer.

 

Razprava je odprla dileme glede postopkov realizacije 3. razvojne osi in določene dileme glede trase. Vse dileme so bile v razpravi razrešene in prisotni so bili enotnega mnenja, da je potrebno Mladinsko iniciativo za 3. razvojno os podpreti in da je glavni cilj iniciative doseči realizacijo projekta. O podrobnosti pa bo odločila stroka. Takšno mnenje je zastopal vodja iniciative Aljaž Verhovnik.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZAVOD ZA KULTURO, ŠPORT, TURIZEM IN MLADINSKE DEJAVNOSTI RAVNE NA KOROŠKEM? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2017
Danes ni dogodkov.
25.06.2017 | Šole in vrtci
Koroški otroški festival
25.06.2017 | Šole in vrtci
Koroški otroški festival

Bodite prvi pri oddaji mnenja.