Logo MojaObčina.si

Ravne na Koroškem

JUTRI
29°C
17°C
PET.
31°C
15°C

Koroški likovniki praznujejo 45 let

V Koroški osrednji knjižnici dr. Franca Sušnika je potekala otvoritev razstave ob 45. obletnici ustanovitve Kulturnega društva koroških likovnikov.

Ob častitljivem jubileju (1977–2022) so postavili na ogled letno pregledno razstavo članov Kulturnega društva koroških likovnikov. Društvo povezuje okrog 50 članov z vseh vetrov Koroške in tudi širše.

Na zanimivi razstavi je sodelovalo 23 slikarjev, kiparjev in rezbarjev ter en digitalni umetnik.

Prijeten večer se je poleg čudovitih del, ki krasijo razstavišče, dopolnil tudi s saksofonistiki. Igrali sta Nuša in Žana Piko z Glasbene šole Ravne, nekaj svojih stvaritev pa so prebrali tudi predstavniki Društva literatov Mežiške doline. To je bil uspešen preplet umetnin, glasbe in poezije ter proze. Zbrane je nagovoril  Zoran Rožič, predsednik KD Koroški likovniki.

Razstava je za obiskovalce odprta vse do 3. maja 2022 v času odprtja knjižnice.

 

Foto: Timotej Žvikar in Uroš Ladra

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi