Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

pretežno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 24°C
ponedeljek, 03.07.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Kozmetika in zakaj se ne cenite


DOGODKI, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
03.12.2014      15:43
A A

Kozmetika in zakaj se ne cenite


Približno 60% kozmetičnega proizvoda, ki ga nanesemo na kožo, konča v našem krvnem obtoku, tkivih in organih. Katera kozmetika in ličila stojijo na vaši polici?


Deli:

Res je, da je  ime naslova sposojeno od francoske dokumentarne oddaje o tem, kaj vse se dodaja in sestavlja kozmetične izdelke. Na področju zdravega načina življenja se večinoma dotikamo področij prehrane in gibanja. Kaj pa naša kozmetika? Lahko bi rekli, da sta izbira in uporaba kozmetike tako pomembna kot nakup in priprava naše prehrane. Kozmetika je za kožo lahko hrana ali pa obremenitev. Če se 60% kozmetičnih sestavin znajde v našem telesu, je pomembno posvetiti pozornost pri izbiri le-te. Če imamo uravnoteženo prehrano in nismo pozorni na kozmetiko lahko prav tako vnašamo konzervanse in motilce delovanja našega organizma. Kozmetika je lahko v korist ali škodo zdravju.

V kozmetični industriji se uporablja vse mogoče škodljive snovi z namenom poudarjanja lepote. Z vsem pa imajo opravka naša jetra, ledvice in mehur, ki nas čistijo vseh teh škodljivih in potencialnih kancerogenih dodatkov. Negovalna kozmetika si zasluži našo pozornost na prvem mestu, ker jo uporabljamo vsak dan. Sem sodi naša krema za obraz, tekoče milo za prhanje in tudi milo za dojenčka. Za ličila velja enako; od pudrov, maskar in balzamov za ustnice. Koliko ličil porabimo vsako leto? Če malo seštejemo vse te sestavine in dodatke, se jih lahko nabere kilogram. Velika pozonornost pripada tudi barvam za lase. Koža na glavi je zelo preluknjana in v času ene minute so sestavine že v našem krvnem obtoku. Sintetične barve za lase povezujejo tudi z večjo možnostjo raka na mehurju.

 

Če kupujete izdelek z napisom 'naravna kozmetika' preverite nalepko s sestavinami. Zakonodaja namreč dovoljuje, da se napis uporablja tudi za izdelke, ki imajo le ščepec naravnih snovi. S tem razlogom verjamemo in nasedamo besedni zvezi 'naravna kozmetika'. Torej, preverite sestavine. Parabeni so prisotni v otroški kozmetiki, sulfati se dodajajo z namenom penjenja. Glavni sestavini, ki ju po raziskavah povezujejo z nastankom rakotvornih dioksinov, sta natrijev lauril sulfat in polietilen glikol (PEG). Več kot 90% vseh penečih izdelkov na trgu vsebuje živalsko maščobo. Škodljive sestavine se lahko skrivajo pod različnimi imeni, o katerih bomo pisali v enem izmed sledečih prispevkov.

 

Zakaj naravna kozmetika?

Čas je, da na tudi na področju kozmetike spremenimo kolektivno zavest. Naravna kozmetika s čistimi in kvalitetnimi sestavinami lahko stane prav toliko kot vsa konvencionalna. Naravna kozmetika kožo hrani, spodbuja njeno naravno delovanje in ji pomaga da se sama obnavlja (ne da to počne krema namesto nje). Obenem ne velja pravilo, da je najboljša naravna kozmetika tista, ki se najbolj oglašuje. Ljudje, ki se cenijo, se imajo radi, pazijo kaj dajo vase in nase in ne verjamejo vsem besedam in reklamam na prvo žogo.


Naravna kozmetikain ličila so na voljo v LovingSpot, obenem vas učimo o prehrani, gibanju, dvigovanju zavesti, organiziramo delavnice ličenja, večere žensk in druženja na vse mogoče načine. Dobrodošle (in dobrodošli)! :)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI LovingSpot? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


LovingSpot
LovingSpot
Ulica Staneta Žagarja 2b
Tel:031 704 975
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
29.06.2017 | Kultura
KONCERT KLASIČNE GLASBE
29.06.2017 | Kultura
Glasbena prireditev
29.06.2017 | Ostalo
Četrtkove osvežitve na trgu
30.06.2017 | Tečaji in delavnice
Pravljična jogica za otroke
30.06.2017 | Kultura
Predavanje o knezoškofu dr. Antonu B. Jegliču
30.06.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer - Igor in zlati zvoki
03.07. - 31.07.2017 | Tečaji in delavnice
POLETNA JOGA V NARAVI
03.07. - 08.07.2017 | Tečaji in delavnice
6 DNEVNI POLETNI JOGIJSKI IZZIV v naravi pod Dobrčo
03.07.2017 | Kultura
STRAŽA NA GROBU in KDO BO ZMAGAL?
03.07.2017 | Kultura
Koncert klasične glasbe
29.06.2017 | Kultura
KONCERT KLASIČNE GLASBE
29.06.2017 | Kultura
Glasbena prireditev
29.06.2017 | Ostalo
Četrtkove osvežitve na trgu
30.06.2017 | Tečaji in delavnice
Pravljična jogica za otroke
30.06.2017 | Kultura
Predavanje o knezoškofu dr. Antonu B. Jegliču

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo