Logo MojaObčina.si

Radovljica

DANES
22°C
1°C
JUTRI
14°C
10°C
Deli
2870

Ujma 2017 - potreba po krovcih v Občini Bohinj

Ujma, ki je prizadela občino Bohinj 11.12. in 12.12.2017, je zaradi močnega vetra povzročila največ škode na ostrešjih. Prizadetih je bilo več kot 180 objektov, od teh je bilo okrog 150 objektov s poškodovano oziroma odkrito streho. Gasilci in GRS so objekte zasilno zaščitili pred vremenskimi nevšečnostmi, vendar so to začasne rešitve, večinoma izvedene tako, da se je ostrešje zaščitilo s PVC folijo. Glede na to, da je v Bohinju zima praktično že tu, bo potrebno te objekte čimprej prekriti z ustreznimi strešniki. Z namenom pomoči prizadetim so na Občini Bohinj že pripravili seznam krovcev, ki lahko ustrezno sanirajo strehe. Seznam je objavljen na njihovi spletni strani  http://obcina.bohinj.si/novica/114415. Ker pa je prizadetih objektov zares veliko vas prosijo, da v kolikor ste pripravljeni izvajati krovska dela na teh objektih, Občini Bohinj pošljete kontaktne podatke. Vaše podatke bodo objavili na prej omenjeni spletni strani, tako, da vas bodo zainteresirani lahko poklicali. V sodelovanju z Območnim združenjem Rdečega križa Radovljica so odprli tudi humanitarni račun. Več informacij lahko dobite na spletni strani Občine Bohinj http://obcina.bohinj.si/novica/114483.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi