Logo MojaObčina.si

Radovljica

DANES
13°C
-1°C
JUTRI
6°C
-4°C
9583

Pomoč prostovoljcev pri oskrbi občanov

Občina je financirala nakup živil za nove pakete pomoči za tiste, ki so v socialni stiski. Tako so prostovoljci OZRK Radovljica v tem tednu pripravili in razdelili sto prehranskih paketov. Prav tako še naprej skrbijo za brezplačne tople obroke za socialno šibkejše. Obroke, ki jih donira Picerija Matiček, vsak dan prejema 24 občanov.

Prostovoljci Rdečega križa poleg tega bolnim, invalidnim in starejšim, ki nimajo nikogar, da bi jim pomagal, opravijo nakup želenih živil in prinesejo tudi zdravila iz Lekarne Radovljica. Za te nakupe bo Občina Radovljica naročnikom naknadno izstavila račun. Tudi za takšno pomoč lahko pokličete na informacijsko telefonsko številko občine 04 537 23 39, vsak delovni dan med 8. in 15. uro.

Občinski štab civilne zaščite nadaljuje z zagotavljanjem zaščitne opreme za nujne službe, ki tudi v času epidemije oskrbujejo ljudi. V zadnjih treh tednih so iz svojih zalog med drugim razdelili okrog 2000 zaščitnih mask in 6000 rokavic.

Vsem prostovoljcem se za opravljeno delo iskreno zahvaljujemo.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi