Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
17°C | 23°C
petek, 30.06.2017
13°C | 24°C
sobota, 01.07.2017
14°C | 22°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 23°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
17°C
23°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

URADNA PREDAJA NOVO ZGRAJENE II. FAZE ......


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
18.10.2012      11:45
A A

URADNA PREDAJA NOVO ZGRAJENE II. FAZE OBVOZNICE RADLJE OB DRAVI


Včeraj popoldan so novo zgrajeno II. fazo obvoznice Radlje ob Dravi uradno predali prometu minister za infrastrukturo in prostor, Zvone Černač, direktor Direkcije za ceste, mag. Gregor Ficko, župan Občine Radlje ob Dravi Alan Bukovnik, častni občan Občine Radlje ob Dravi, Maksimiljan Sušek ter poslanca Državnega zbora RS, Matjaž Zanoškar in Polonca Komar.


župan Občine Radlje ob Dravi, Alan Bukovnik
župan Občine Radlje ob Dravi, Alan Bukovnik
Deli:

Investicija obvoznice Radlje ob Dravi je v drugi fazi obsegala izgradnjo nove dvopasovne ceste v dolžini 2.724 m, ureditev petih križišč in izgradnjo akvadukta v skupni dolžini 40 m. Prestavitev žičnice posameznih hmeljišč in prestavitev cevovoda namakalnega sistema, ureditev Potoka iz Hude luknje v območju prečkanja z obvoznico, ureditev protihrupne zaščite (preplastitev obvoznice z ustrezno absorpcijsko

podlago z namenom zmanjšanja emisij na viru, ograja v dolžini 340 m in dodatna pasivna zaščita varovanih prostorov) ter  ureditev komunalnih vodov in odvodnjavanja,

in ureditev javne razsvetljave na območju križišč, prometne opreme in signalizacije.

 

 

Vrednost gradbenih del za obvoznico Radlje ob Dravi v drugi fazi je znašala 4,6 milijonov evrov. Investicija je bila v višini 85% upravičenih stroškov sofinancirana iz Evropskega sklada za regionalni razvoj. Direkcija RS za ceste je prispevala 15% vrednosti celotne investicije za drugo fazo, znesek v višini 107.130 evrov pa je zagotovila Občina Radlje ob Dravi.

 

Odprtje obvoznice se bo prebivalcem Radelj močno zmanjšala prometna obremenitev  v mestnem središču (v letu 2032 na Koroški cesti s 16.750 na 4.750 povprečnega letnega dnevnega prometa  (PLDP) in na Mariborski cesti s 16.640 na 5.520 PLDP). Posledično se bo zaradi zmanjšanja škodljivih emisij povečala prometna varnost in občutno dvignila kakovost življenja.                                                 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radlje ob Dravi!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017
Danes ni dogodkov.
05.07.2017 | Tečaji in delavnice
Otroška delavnica Igrajmo se skupaj
05.07.2017 | Tečaji in delavnice
Otroška delavnica Igrajmo se skupaj

Bodite prvi pri oddaji mnenja.