Logo MojaObčina.si
DANES
2°C
-6°C
JUTRI
3°C
-2°C
Oceni objavo

Ukrep prekuhavanja pitne vode

Uporabnike pitne vode na območju občine RADENCI, ki se se napajajo z vodovodnega sistema Podgrad-Segovci obveščamo, da je iz preventivnih razlogov potrebno vodo za pitje kuhanje in pripravo hrane, v skladu z navodili Nacionalnega inštituta za javno zdravje prekuhavati do preklica. 

Prekuhavanje vode je kratkoročen, nujen ukrep, s katerim izboljšamo mikrobiološko kakovost pitne vode. S pravilnim prekuhavanjem uničimo ali inaktiviramo mikroorganizme v pitni vodi, ki so povzročitelji nalezljivih bolezni, ki se prenašajo z vodo.

Povzetek postopka prekuhavanja vode:
  • Uporabimo listo posodo. 
  • Voda naj burno vre tri minute. 
  • Če je voda motna, jo pred prekuhavanjem zbistrimo z usedanjem in nato filtriramo (npr. prelikana tkanina, filter za kavo). 
  • Preprečiti je treba možnost naknadnega onesnaženja prekuhane vode. 
  • Vodo hranimo v hladilniku
  • Za pitje in pripravo hrane jo uporabljamo 24 ur, izjemoma 48 ur.

Oglejte si tudi