Logo MojaObčina.si

Radenci

DANES
34°C
17°C
JUTRI
33°C
17°C

7. april - dan slovenske zastave

Organizator: Društvo Heraldica Slovenica
Vstopnina: Vstop prost
Spoštovani!
Društvo Heraldica Slovenika je 1998 v počastitev 150 obletnice prvega izobešanja slovenske zastave z vsemi vojaškimi častmi prvič priredilo svečanost v geometričnem središču Slovenije (GEOSS). Od tedaj dalje je tam vsako leto (prvo nedeljo po 7. aprilu) organizirana slovesnost v počastitev spomina na 7. april 1948, ko je slovenski domoljub Lovro Toman prvič, na Wolfovi 8 v Ljubljani, izobesil slovensko zastavo.

Tudi v letu 2019 bo slovesnost ob tej priložnosti - 7. 4. 2019, ob 14. uri (GEOSS) potekala in k sodelovanju vabijo praporščake in zastavonoše tudi z območja naše občine.

V kolikor želite sodelovati, lahko kontaktirate z gospodom Urošem Žižmundom, tajnikom društva  (mobi: 041 597 821 ali preko e-naslova: pisarna@heraldica-slovenica.si).

Več informacij: www.heraldica-slovenica.si

Všečkaj objavo

Oglejte si tudi