Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 25.05.2018

pretežno oblačno
Zvečer bodo nevihte postopno zamrle. Ponoči se bo na Primorskem delno zjasnilo. Drugod bo zmerno do pretežno oblačno, ponekod bodo občasno še manjše krajevne padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 °C.
14°C | 24°C
sobota, 26.05.2018
14°C | 26°C
nedelja, 27.05.2018
14°C | 27°C
ponedeljek, 28.05.2018
14°C | 27°C
Opozorila
Četrtek, 24.5.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Križ sprave nad Mačami


OBČINSKE, VERSKE

| |
15.05.2017      16:46
A A

Križ sprave nad MačamiPreddvorski župnik Branko Setnikar, Rafael Šenk, ki je izdelal križ sprave ter župan Miran Zadnikar. Fotografija: županov osebni arhiv
Preddvorski župnik Branko Setnikar, Rafael Šenk, ki je izdelal križ sprave ter župan Miran Zadnikar. Fotografija: župano...
Deli:

V soboto, 13. maja 2017, je bila pri cerkvi Svetega Miklavža nad Mačami sveta mašo za spravo v slovenskem narodu ter srečanje, ki sta ju skupaj organizirali župnija in občina Preddvor. Gost srečanja je bil nečak med drugo svetovno vojno v bližini mačenske cerkve kruto umorjenih lastnikov gradu Strmol Peter Hribar, ki je po dolgih letih prizadevanj in sodnih obravnav končno dosegel rehabilitacijo Ksenije in Rada Hribarja, prenos njunih posmrtnih ostankov s prikritega grobišča, njun pokop, odškodnino za grad, sprejel je tudi javno opravičilo predsednika države, odtlej pa si prizadeva za spravo. Ob tej priložnosti so v znamenje sprave na cerkev pritrdili in blagoslovili križ sprave, to je lesen križ z napisom »Žejen sem vaše ljubezni in sprave«. Dogodek je sovpadal s 100. obletnico prikazovanj v Fatimi, dogodkom, ki je prav tako povezan s spravo in mirom. Križ je izdelal domačin Rafael Šenk, po maši pa ga je blagoslovil preddvorski župnik Branko Setnikar.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo