Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.08.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 32, na Primorskem okoli 34 °C.
14°C | 31°C
torek, 19.08.2018
14°C | 30°C
sreda, 21.08.2018
15°C | 31°C
četrtek, 22.08.2018
15°C | 31°C
petek, 23.08.2018
16°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Križ sprave nad Mačami


OBČINSKE, VERSKE

| |
15.05.2017      16:46
A A

Križ sprave nad MačamiPreddvorski župnik Branko Setnikar, Rafael Šenk, ki je izdelal križ sprave ter župan Miran Zadnikar. Fotografija: županov osebni arhiv
Preddvorski župnik Branko Setnikar, Rafael Šenk, ki je izdelal križ sprave ter župan Miran Zadnikar. Fotografija: župano...
Deli:

V soboto, 13. maja 2017, je bila pri cerkvi Svetega Miklavža nad Mačami sveta mašo za spravo v slovenskem narodu ter srečanje, ki sta ju skupaj organizirali župnija in občina Preddvor. Gost srečanja je bil nečak med drugo svetovno vojno v bližini mačenske cerkve kruto umorjenih lastnikov gradu Strmol Peter Hribar, ki je po dolgih letih prizadevanj in sodnih obravnav končno dosegel rehabilitacijo Ksenije in Rada Hribarja, prenos njunih posmrtnih ostankov s prikritega grobišča, njun pokop, odškodnino za grad, sprejel je tudi javno opravičilo predsednika države, odtlej pa si prizadeva za spravo. Ob tej priložnosti so v znamenje sprave na cerkev pritrdili in blagoslovili križ sprave, to je lesen križ z napisom »Žejen sem vaše ljubezni in sprave«. Dogodek je sovpadal s 100. obletnico prikazovanj v Fatimi, dogodkom, ki je prav tako povezan s spravo in mirom. Križ je izdelal domačin Rafael Šenk, po maši pa ga je blagoslovil preddvorski župnik Branko Setnikar.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!