Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.04.2018

pretežno jasno
Popoldne bo jasno, pihal bo veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 27 °C.
5°C | 26°C
nedelja, 22.04.2018
7°C | 26°C
ponedeljek, 23.04.2018
7°C | 27°C
torek, 24.04.2018
12°C | 24°C
sreda, 25.04.2018
8°C | 24°C
Opozorila
Sobota, 21.4.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
26°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Izlet najstarejših članov DU Preddvor


DRUŠTVA, VERSKE

| |
29.05.2017      13:16
A A

Izlet najstarejših članov DU PreddvorDeli:

25. maj, včasih praznik »dan mladosti«, letos cerkveni praznik vnebohod, torej vse z nekim posebnim namenom, da se tudi naši najstarejši razveselijo in razvedrijo, obudijo spomine na mladost in imajo praznik samo za dušo. Kar 64 se nas je odpeljalo z avtobusom in kombijem proti Gorenjski. Obiskali smo našega že bivšega župnika Miha Lavrinca v Podbrezjah. Daroval je mašo za svoje nepozabne vernike, vsakemu posebej stisnil roko, prijetno pokramljal in nas na koncu maše povabil v kulturni dom na pogostitev. Res prijateljsko in nepozabno srečanje za vsakega izmed nas. Težko je bilo slovo, predvsem najstarejših, bilo je 5 oseb starejših od 90 let.

Odpeljali smo se proti Žirovnici na ogled rojstnega kraja in hiše Matije Čopa, kjer smo si ogledali tudi kratek film in galerijo. Naslednji obisk je bil v Čebelarstvu Noč, kjer nam je g. Boštjan povedal marsikaj zanimivega o življenju in delu čebelic, kar je marsikdo slišal prvič. Kaj vse ponuja njihova trgovina čebeljih izdelkov, tudi čebelji parfum. Res lepo diši! Po teh opojnih vonjavah in nakupih smo zaključili izlet v gostišču Osvald, kjer nas je že čakalo kosilo. Moramo pa se zahvaliti g. Zdravku Malnarju, predsedniku PZDU Gorenjske, ki nas je vodil po Žirovnici, najlepša mu hvala za vso pomoč in organizacijo.

Pozno popoldne smo se vračali proti domu, prevzeti od srečanj in polni prijetnih doživetij. 
Marija Velikanje

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo