Logo MojaObčina.si

Preddvor

DANES
2°C
-4°C
JUTRI
3°C
-4°C
Deli
1800

Izlet najstarejših članov DU Preddvor

25. maj, včasih praznik »dan mladosti«, letos cerkveni praznik vnebohod, torej vse z nekim posebnim namenom, da se tudi naši najstarejši razveselijo in razvedrijo, obudijo spomine na mladost in imajo praznik samo za dušo. Kar 64 se nas je odpeljalo z avtobusom in kombijem proti Gorenjski. Obiskali smo našega že bivšega župnika Miha Lavrinca v Podbrezjah. Daroval je mašo za svoje nepozabne vernike, vsakemu posebej stisnil roko, prijetno pokramljal in nas na koncu maše povabil v kulturni dom na pogostitev. Res prijateljsko in nepozabno srečanje za vsakega izmed nas. Težko je bilo slovo, predvsem najstarejših, bilo je 5 oseb starejših od 90 let.

Odpeljali smo se proti Žirovnici na ogled rojstnega kraja in hiše Matije Čopa, kjer smo si ogledali tudi kratek film in galerijo. Naslednji obisk je bil v Čebelarstvu Noč, kjer nam je g. Boštjan povedal marsikaj zanimivega o življenju in delu čebelic, kar je marsikdo slišal prvič. Kaj vse ponuja njihova trgovina čebeljih izdelkov, tudi čebelji parfum. Res lepo diši! Po teh opojnih vonjavah in nakupih smo zaključili izlet v gostišču Osvald, kjer nas je že čakalo kosilo. Moramo pa se zahvaliti g. Zdravku Malnarju, predsedniku PZDU Gorenjske, ki nas je vodil po Žirovnici, najlepša mu hvala za vso pomoč in organizacijo.

Pozno popoldne smo se vračali proti domu, prevzeti od srečanj in polni prijetnih doživetij. 
Marija Velikanje


Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!