Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 28°C
torek, 24.07.2018
17°C | 28°C
sreda, 25.07.2018
14°C | 29°C
četrtek, 26.07.2018
15°C | 28°C
petek, 27.07.2018
15°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 18h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
17°C
28°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Slike na ledu jezera Weissensee


TURIZEM, OSNOVNA ŠOLA

| |
30.01.2018      15:03
A A

Slike na ledu jezera WeissenseeDeli:

V nedeljo, 28. januarja 2018, se je 26 učencev Osnovne šole Matije Valjavca Preddvor s spremljevalkama udeležilo otvoritve razstave mednarodnega projekta Slike na ledu – Bilder am Eis na jezeru Weissensee v Avstriji.

Ko smo se skupaj z učenci z Orehka pripeljali skozi predor Karavanke, smo pozabili na megleno jutro, vožnja mimo Beljaka, skozi Hermagor ter po ovinkasti cesti - ki malo spominja na tisto proti Jezerskemu - do Techendorfa ob poledenelem Belem jezeru je prav hitro minila. Lep sončen dan smo poleg udeležbe na prireditvi ob odprtju in ogledu razstave šestdesetih »slik«, med katerimi je tudi preddvorska, izkoristili za kilometre drsanja. Uživali smo v čudoviti pokrajini in brezskrbnem druženju, tako da je bilo popoldne kar težko odložiti drsalke. Jezero je namreč v zimskih mesecih znano kot največje naravno drsališče v Evropi, s pol in več metra debelo ledeno površino pa nudi odlične pogoje za drsanje in druge aktivnosti, med drugim tu trenirajo številni hitrostni drsalci.
Razstavo
Slike na ledu – Bilder am Eis na tem jezeru že od leta 2003 organizira Land Kärnten Medienzentrum. Naša šola sodeluje vsako leto, skoraj od začetka. V šoli pripravimo osnutek plakata s poljubnim sporočilom in fotografijami, katerega v Avstriji malo obdelajo, prenesejo na zastavo ter ob koncu januarja ali začetku februarja razstavijo na ledu. Turisti si jih lahko ogledujejo, dokler je jezero zamrznjeno. Na ta način šola prispeva svoj delček k prepoznavnosti in promociji Preddvora. Ko bodo razstavo na jezeru pospravili, bo tudi naša najnovejša slika z ledu, kot že več kot ducat prejšnjih, krasila prostore naše šole. Naš letošnji slogan je »Zmeraj krasna si, narava«. Fotografije sta prispevala devetošolec Domen Purkart in njegov oče Robert, za oblikovanje pa je poskrbela učiteljica Milena Tavželj.

Nina Klakočar Zager in Petra Lombar Premru, koordinatorici projekta
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OSNOVNA ŠOLA MATIJE VALJAVCA PREDDVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!