Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno. Predvsem na Primorskem bodo sprva možne posamezne nevihte, tam bo začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
16°C | 16°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 21°C
ponedeljek, 24.09.2018
10°C | 20°C
torek, 25.09.2018
2°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
0°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 13h
Popoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Slike na ledu jezera Weissensee


TURIZEM, OSNOVNA ŠOLA

| |
30.01.2018      15:03
A A

Slike na ledu jezera WeissenseeDeli:

V nedeljo, 28. januarja 2018, se je 26 učencev Osnovne šole Matije Valjavca Preddvor s spremljevalkama udeležilo otvoritve razstave mednarodnega projekta Slike na ledu – Bilder am Eis na jezeru Weissensee v Avstriji.

Ko smo se skupaj z učenci z Orehka pripeljali skozi predor Karavanke, smo pozabili na megleno jutro, vožnja mimo Beljaka, skozi Hermagor ter po ovinkasti cesti - ki malo spominja na tisto proti Jezerskemu - do Techendorfa ob poledenelem Belem jezeru je prav hitro minila. Lep sončen dan smo poleg udeležbe na prireditvi ob odprtju in ogledu razstave šestdesetih »slik«, med katerimi je tudi preddvorska, izkoristili za kilometre drsanja. Uživali smo v čudoviti pokrajini in brezskrbnem druženju, tako da je bilo popoldne kar težko odložiti drsalke. Jezero je namreč v zimskih mesecih znano kot največje naravno drsališče v Evropi, s pol in več metra debelo ledeno površino pa nudi odlične pogoje za drsanje in druge aktivnosti, med drugim tu trenirajo številni hitrostni drsalci.
Razstavo
Slike na ledu – Bilder am Eis na tem jezeru že od leta 2003 organizira Land Kärnten Medienzentrum. Naša šola sodeluje vsako leto, skoraj od začetka. V šoli pripravimo osnutek plakata s poljubnim sporočilom in fotografijami, katerega v Avstriji malo obdelajo, prenesejo na zastavo ter ob koncu januarja ali začetku februarja razstavijo na ledu. Turisti si jih lahko ogledujejo, dokler je jezero zamrznjeno. Na ta način šola prispeva svoj delček k prepoznavnosti in promociji Preddvora. Ko bodo razstavo na jezeru pospravili, bo tudi naša najnovejša slika z ledu, kot že več kot ducat prejšnjih, krasila prostore naše šole. Naš letošnji slogan je »Zmeraj krasna si, narava«. Fotografije sta prispevala devetošolec Domen Purkart in njegov oče Robert, za oblikovanje pa je poskrbela učiteljica Milena Tavželj.

Nina Klakočar Zager in Petra Lombar Premru, koordinatorici projekta
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OSNOVNA ŠOLA MATIJE VALJAVCA PREDDVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OSNOVNA ŠOLA MATIJE VALJAVCA PREDDVOR
OSNOVNA ŠOLA MATIJE VALJAVCA PREDDVOR
ŠOLSKA ULICA 9
Tel:04 275 07 10

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo