Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Danes bo sprva oblačno s padavinami in nevihtami, ki bodo zgodaj dopoldne od severa ponehale. Zapihal bo okrepljen severni veter. Sredi dneva se bo zjasnilo, popoldne bo povsod večinoma sončno. Še bo pihal severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, na Primorskem okoli 22 °C.
13°C | 15°C
torek, 23.09.2018
10°C | 18°C
sreda, 25.09.2018
2°C | 17°C
četrtek, 26.09.2018
-1°C | 15°C
petek, 27.09.2018
-1°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 6h
V jutranjem času lahko najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji presežejo hitrost 70 km na uro.
13°C
15°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Devetič po Stari tovorni poti


ŠPORT, TURIZEM

| |
12.05.2018      15:36
A A

Devetič po Stari tovorni potiDeli:

Možjanca, 21. aprila 2018 - Kot so napovedali vremenoslovci, se je sobotno jutro začelo prebujati v prekrasen lep dan, ki je kar vabil ljudi, da se odpravijo v naravo, na kakšen pohod po naši prelepi Slovenski deželi. In tudi na 9. tradicionalni pohod po Stari tovorni poti prijavljeni pohodniki so se začeli zbirati na Možjanci. Ob 8.00 je 37 članska skupina krenila na pot. Najprej smo se povzpeli  na Skalco oziroma na točko, od koder je bil lep pogled na dolino Kokre, katera je bila že obsijana z sončnimi žarki. Pot smo nadaljevali na Kope in Davovec, kjer smo imeli kratek postanek in obenem naredili nekaj spominskih posnetkov. Nato smo se začeli spuščati po gozdni poti v Kokro, kjer smo se ustavili pri Cerkvici Brezmadežne Marije in se nasmejali šalam, ki so kar »vrele« iz ust Marjana iz Komendske fare. Opoldne smo se z avtobusom odpeljali v Tupaliče, od tam pa smo se zopet peš odpravili po gozdni poti na končni cilj, v Okrepčevalnico Rožmarin, kjer smo se dokončno odpočili. Ker smo porabili kar nekaj kalorij, se je bilo treba tudi okrepčati z  obaro in jabolčnim zavitkom.

Najmlajša članica pohoda je bila 10 letna Neja iz Tupalič, dva udeleženca pa sta se pripeljala celo s Štajerske, iz okolice Žalca. Kot kaže, tudi tukaj velja pregovor »Dober glas seže v deveto vas«. Ob prijetni družbi pa čas kar prehitro teče in tako smo z lepimi spomini in dobrimi občutki zaključili še en dan. Z dobro voljo se doseže marsikateri cilj. Bodimo srečni in veseli, da bomo dolgo živeli! Na snidenje na naslednjem, jesenskemu 10. pohodu po Stari tovorni poti.

Tatjana Štirn
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo