Logo MojaObčina.si

Preddvor

DANES
22°C
8°C
JUTRI
21°C
10°C
Deli
2610

Devetič po Stari tovorni poti

Možjanca, 21. aprila 2018 - Kot so napovedali vremenoslovci, se je sobotno jutro začelo prebujati v prekrasen lep dan, ki je kar vabil ljudi, da se odpravijo v naravo, na kakšen pohod po naši prelepi Slovenski deželi. In tudi na 9. tradicionalni pohod po Stari tovorni poti prijavljeni pohodniki so se začeli zbirati na Možjanci. Ob 8.00 je 37 članska skupina krenila na pot. Najprej smo se povzpeli  na Skalco oziroma na točko, od koder je bil lep pogled na dolino Kokre, katera je bila že obsijana z sončnimi žarki. Pot smo nadaljevali na Kope in Davovec, kjer smo imeli kratek postanek in obenem naredili nekaj spominskih posnetkov. Nato smo se začeli spuščati po gozdni poti v Kokro, kjer smo se ustavili pri Cerkvici Brezmadežne Marije in se nasmejali šalam, ki so kar »vrele« iz ust Marjana iz Komendske fare. Opoldne smo se z avtobusom odpeljali v Tupaliče, od tam pa smo se zopet peš odpravili po gozdni poti na končni cilj, v Okrepčevalnico Rožmarin, kjer smo se dokončno odpočili. Ker smo porabili kar nekaj kalorij, se je bilo treba tudi okrepčati z  obaro in jabolčnim zavitkom.

Najmlajša članica pohoda je bila 10 letna Neja iz Tupalič, dva udeleženca pa sta se pripeljala celo s Štajerske, iz okolice Žalca. Kot kaže, tudi tukaj velja pregovor »Dober glas seže v deveto vas«. Ob prijetni družbi pa čas kar prehitro teče in tako smo z lepimi spomini in dobrimi občutki zaključili še en dan. Z dobro voljo se doseže marsikateri cilj. Bodimo srečni in veseli, da bomo dolgo živeli! Na snidenje na naslednjem, jesenskemu 10. pohodu po Stari tovorni poti.

Tatjana Štirn

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi