Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
16°C | 17°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 24°C
ponedeljek, 24.09.2018
13°C | 18°C
torek, 25.09.2018
3°C | 14°C
sreda, 26.09.2018
1°C | 17°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Začel se je že 10. smučarski tečaj ŠD ......


ŠPORT, OSNOVNA ŠOLA

| |
20.02.2018      8:31
A A

Začel se je že 10. smučarski tečaj ŠD PreddvorDeli:

Dočakali smo zimske počitnice in z njimi že 10. tradicionalni smučarski tečaj Športnega društva Preddvor v Kranjski Gori. Skoraj 70 navdušenih šolarjev se je namenilo ta teden pridobivati novo smučarsko znanje - zanimivo, da sta tokrat med njim le dva deskarja. Kot pravi Marjan Bogataj, pomočnik vodje tečaja, se kar 26 otrok tečaja udeležuje prvič, kar je več kot tretjina,  zelo znižala pa se je tudi starostna meja. »Skoraj polovica vseh tečajnikov je iz prve triade, kar 15 je prvošolčkov. Večina preostalih je iz druge triade, le peščica je še "starih sabelj". Tokrat smo sestavili osem skupin, ki jih vodi 8 učiteljev in 2 pomočnika. Porazdelili smo se po naših tradicionalnih barvnih kombinacijah: od zelenih začetnikov preko oranžnih in modrih do rumenih znalcev - seveda na podlagi znanja iz preteklih tečajev, dodatno pridobljenih informacij od staršev ter preizkusa znanja novincev,« je povedal Bogataj ter dodal, da kljub sneženju snežna površina prvi dan ni bila prezahtevna. »Vsi so se lahko nasmučali, celo začetniki so se že ponosno spoprijeli z žičniškimi napravami. Je pa res, da smo sneg zadnjih nekaj let redno naročali oziroma že kar prosili zanj, letos smo ga pa dobili z obrestmi vred. In kot kaže, nam ga bodo »izplačevali« še kar cel teden.«

Aktualne utrinke s smučarskega tečaja ŠD Preddvor lahko vsakodnevno spremljate na http://www.sd-preddvor.si/ .

Petra Lombar Premru
Foto: Slavko A. Bogataj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo