Logo MojaObčina.si

Preddvor

JUTRI
29°C
15°C
PON.
29°C
16°C
Deli
3545

Začel se je že 10. smučarski tečaj ŠD Preddvor

Dočakali smo zimske počitnice in z njimi že 10. tradicionalni smučarski tečaj Športnega društva Preddvor v Kranjski Gori. Skoraj 70 navdušenih šolarjev se je namenilo ta teden pridobivati novo smučarsko znanje - zanimivo, da sta tokrat med njim le dva deskarja. Kot pravi Marjan Bogataj, pomočnik vodje tečaja, se kar 26 otrok tečaja udeležuje prvič, kar je več kot tretjina,  zelo znižala pa se je tudi starostna meja. »Skoraj polovica vseh tečajnikov je iz prve triade, kar 15 je prvošolčkov. Večina preostalih je iz druge triade, le peščica je še "starih sabelj". Tokrat smo sestavili osem skupin, ki jih vodi 8 učiteljev in 2 pomočnika. Porazdelili smo se po naših tradicionalnih barvnih kombinacijah: od zelenih začetnikov preko oranžnih in modrih do rumenih znalcev - seveda na podlagi znanja iz preteklih tečajev, dodatno pridobljenih informacij od staršev ter preizkusa znanja novincev,« je povedal Bogataj ter dodal, da kljub sneženju snežna površina prvi dan ni bila prezahtevna. »Vsi so se lahko nasmučali, celo začetniki so se že ponosno spoprijeli z žičniškimi napravami. Je pa res, da smo sneg zadnjih nekaj let redno naročali oziroma že kar prosili zanj, letos smo ga pa dobili z obrestmi vred. In kot kaže, nam ga bodo »izplačevali« še kar cel teden.«

Aktualne utrinke s smučarskega tečaja ŠD Preddvor lahko vsakodnevno spremljate na http://www.sd-preddvor.si/ .

Petra Lombar Premru
Foto: Slavko A. Bogataj

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi