Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.10.2018

delno oblačno
Danes bo sončno, na severu in severovzhodu občasno pretežno oblačno. Predvsem v Prekmurju bo lahko popoldne ali zvečer padla kakšna kaplja dežja. Čez dan se bo krepil veter severnih smeri, ki bo močnejši zlasti v višjih legah severovzhodne in severne Slovenije. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 °C.
4°C | 21°C
četrtek, 23.10.2018
2°C | 16°C
petek, 25.10.2018
4°C | 19°C
sobota, 26.10.2018
9°C | 19°C
nedelja, 27.10.2018
12°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 24.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
21°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Predstavniki iz prijateljske občine Blace na ......


OBČINSKE

| |
12.05.2018      21:19
A A

Predstavniki iz prijateljske občine Blace na obisku v PreddvoruDeli:

V okviru prijateljskega sodelovanja je bila od 11. do 13. maja 2018 na obisku v Preddvoru delegacija iz Občine Blace v Srbiji. Razlog tokratnega obiska je bil šahovski turnir v prostorih Osnovne šole Matije Valjavca Preddvor, katerega sta se udeležila tudi dva mlada šahista iz Srbije. Tako se je uresničila namera o povratnem obisku, za katero so se dogovorili konec marca v Blacu, ko so tam na Balkanskem prvenstvu nastopili preddvorski mladi šahisti.

Preddvor so obiskali predstavnica občine Katarina Timotijević, šahovski trener Milutin Milutinović, mlada šahista Veljko Kocić in Ognjen Timotijević ter njihov voznik Bojan Dimitrikevć. V petek so si ogledali osnovno šolo in vrtec, se sprehodili po Preddvoru, popoldne pa sta šahista nastopila na turnirju v šoli, kjer je Veljko dosegel 2. mesto. Za zaključek prvega dne je župan Miran Zadnikar organiziral prijateljsko večerjo, na kateri so se mu poleg gostov iz Srbije pridružili še podžupan Janez Brolih, občinski svetnik Ciril Zorman, ravnatelj Bogdan Sušnik, mentor preddvorskih šahistov Matjaž Šlibar ter nekaj mladih šahistov, ki so ob okrogli mizi Picerije Gorski privez sproščeno tkali prijateljske vezi s srbskima vrstnikoma, in gasilski veteran Janez Polajnar. Slednji je goste v spremstvu župana v soboto dopoldne odpeljal na izlet po Gorenjski: obiskali so Bled ter občudovali razgled s Šmarjetne gore, za pravi občutek razlike med njihovo in našo deželo pa so se ustavili še v Kranju v nakupovalnem središču. Po počitku in oddihu v Hotelu Alma, kjer so bili nameščeni, je sledil ogled preddvorskega gasilskega doma, kjer jim je poveljnik Prostovoljnega gasilskega društva Preddvor Blaž Pfajfar razkazal prostore in opremo. Proti dobrih 800 km oddaljenemu domačemu kraju so krenili v nedeljo zjutraj.

Petra Lombar Premru
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Preddvor
Občina Preddvor
Dvorski trg 10
Tel:(04) 275 10 00

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo