Logo MojaObčina.si

Preddvor

DANES
0°C
-6°C
JUTRI
3°C
-7°C
3545

Predstavniki iz prijateljske občine Blace na obisku v Preddvoru

V okviru prijateljskega sodelovanja je bila od 11. do 13. maja 2018 na obisku v Preddvoru delegacija iz Občine Blace v Srbiji. Razlog tokratnega obiska je bil šahovski turnir v prostorih Osnovne šole Matije Valjavca Preddvor, katerega sta se udeležila tudi dva mlada šahista iz Srbije. Tako se je uresničila namera o povratnem obisku, za katero so se dogovorili konec marca v Blacu, ko so tam na Balkanskem prvenstvu nastopili preddvorski mladi šahisti.

Preddvor so obiskali predstavnica občine Katarina Timotijević, šahovski trener Milutin Milutinović, mlada šahista Veljko Kocić in Ognjen Timotijević ter njihov voznik Bojan Dimitrikevć. V petek so si ogledali osnovno šolo in vrtec, se sprehodili po Preddvoru, popoldne pa sta šahista nastopila na turnirju v šoli, kjer je Veljko dosegel 2. mesto. Za zaključek prvega dne je župan Miran Zadnikar organiziral prijateljsko večerjo, na kateri so se mu poleg gostov iz Srbije pridružili še podžupan Janez Brolih, občinski svetnik Ciril Zorman, ravnatelj Bogdan Sušnik, mentor preddvorskih šahistov Matjaž Šlibar ter nekaj mladih šahistov, ki so ob okrogli mizi Picerije Gorski privez sproščeno tkali prijateljske vezi s srbskima vrstnikoma, in gasilski veteran Janez Polajnar. Slednji je goste v spremstvu župana v soboto dopoldne odpeljal na izlet po Gorenjski: obiskali so Bled ter občudovali razgled s Šmarjetne gore, za pravi občutek razlike med njihovo in našo deželo pa so se ustavili še v Kranju v nakupovalnem središču. Po počitku in oddihu v Hotelu Alma, kjer so bili nameščeni, je sledil ogled preddvorskega gasilskega doma, kjer jim je poveljnik Prostovoljnega gasilskega društva Preddvor Blaž Pfajfar razkazal prostore in opremo. Proti dobrih 800 km oddaljenemu domačemu kraju so krenili v nedeljo zjutraj.

Petra Lombar Premru

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij