Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.08.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo povsod razjasnilo, ponoči bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
14°C | 32°C
sreda, 22.08.2018
15°C | 31°C
četrtek, 23.08.2018
16°C | 31°C
petek, 24.08.2018
15°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Srečanje nogometnih generacij STARI-MLADI ......


ŠPORT, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
26.06.2017      10:04
A A

Srečanje nogometnih generacij STARI-MLADI 2017Skupinska slika
Skupinska slika
Deli:

"Izgubil je tisti, ki ga ni tukaj!", je bila največkrat slišana izjava znanega preddvorskega nečaka, še bolj slavnega stražiškega pevca Andreja Šifrerja, saj tradicionalna prireditev STARI-MLADI, kot tudi sami radi poimenujemo naše vsakoletno srečanje nogometnih generacij NK Preddvor, prvenstveno ni namenjena zgolj tekmovalnemu naboju.

 

Letos smo jo organizirali teden dni po končanem rednem delu in zaključku nogometne sezone za vse mlajše kategorije NK Preddvor-Visoko. Vreme nam je šlo tokrat spet na roko, tako da smo lahko v miru pripravili igrišče in okolico, kljub predhodnim vsakodnevnim ploham pa je bila prav sobota tista najbolj vremensko stabilna in niti ne preveč vroča.

 

Na letošnjem zboru smo prvič presegli magično mejo 50 prijavljenih igralcev za tekmovalni del srečanja, čeprav se nekaj standardnih udeležencev tudi letos ni odločilo za igranje. Zopet smo se razdelili na štiri ekipe, razporejene po datumu rojstva. Najstarejši ekipi smo razdelili po sistemu prvi/drugi in s tem poskušali pridobiti enakovrednost, drugi dve ekipi pa tradicionalno na stare in mlade, kjer se je starostna meja spet ustavila pri uveljavljenih 27 letih, predvsem zaradi igranja mladih domačih kadetov in mladincev. Od njih že pričakujemo, da se bodo v prihodnosti aktivno vključevali v člansko ekipo. Obe tekmi sta bili zelo zanimivi, čeprav je v prvi tekmi precej izstopala najstarejša ekipa, ki ji je letos pomagal tudi Aleš Čeh, kapetan legendarne zlate generacije slovenske nogometne reprezentance. Drugo tekmo pa so po začetnem zaostanku na koncu dobili najmlajši, kar kaže tudi na kvalitetno delo trenerjev preddvorskega podmladka.

Po končani nogometni predstavi je sledila pogostitev udeležencev in sproščeno druženje. Vsako leto povabimo tudi vse člane prvih preddvorskih ekip izpred dobrih petdesetih let. Tokrat se je oglasil najstarejši izmend njih Janez Lukanc z Zgornje Bele. Letošnji dogodek, ki povezuje nogometne generacije je zopet potekal v zelo prijetnem vzdušju. Prireditev pa bi težko izvedli brez nezmotljivih sodnikov po vodstvom nepogrešljivega "Buca", ki so bili aktivni tako na igrišču, še bolj pa izven njega. Hvala vsem še enkrat za obisk in sodelovanje ter se vidimo spet prihodnje leto!

Pripravil: Marjan Bogataj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Športno društvo PREDDVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Športno društvo PREDDVOR
Športno društvo PREDDVOR
SREDNJA BELA 52a
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.08.2018
Danes ni dogodkov.
21.08.201 | Šport
Pohod DU na Hruško planino
21.08.201 | Šport
Pohod DU na Hruško planino

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo