Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne se bo po nekaterih nižinah še zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
4°C | 22°C
sreda, 18.10.2017
4°C | 23°C
četrtek, 19.10.2017
2°C | 22°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 20°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Smučarski / deskarski tečaj v Kranjski Gori


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
10.03.2015      10:44
A A

Smučarski / deskarski tečaj v Kranjski Gori


V Športnem društvu Preddvor smo med letošnjimi zimskimi počitnicami že sedmič uspešno organizirali smučarski in deskarski tečaj za osnovnošolske otroke v Kranjski Gori. Odziv je bil spet neverjeten.


Skupinska slika
Skupinska slika
Deli:

Odkar imamo združene počitnice z Ljubljančani, se nas drži res slaba vremenska napoved. Če je bila teden prej prava zimska pravljica, je bila tokratna prva polovica počitniškega tedna podobna napovedi vremenskega rdečega alarma. Vseeno smo ostali optimisti in prvi dan je bil kljub deževnemu vikendu precej suh ponedeljek, v nasprotju z lanskim letom, ko smo prišli v snežni metež. To pa ne velja za obstoječi sneg, ki ga je dež z visokimi temperaturami že močno načel in na nekaterih delih smučišča se je že videla rjava travnata površina. Tako smo prve dni "našega" sedmega smučarskega tečaja v Kranjski Gori začeli z mešanimi občutki, na koncu tedna pa zaključili z zadovoljstvom in dobro voljo vseh. 


Letos smo spet podrli rekord po številu tečajnikov in kot kaže, trend zanimanja še vedno narašča. Res da smo lansko število 86 presegli samo za enega tečajnika, vendar bi tokrat lahko dosegli tudi magično mejo 90, če žal ne bi bilo nekaj odpovedi zaradi poškodb in bolezni. Struktura po številu povratnikov je tudi zanimiva: 23 se jih je letos tečaja udeležilo prvič, 20 drugič, preostala dobra polovica pa že trikrat oz. večkrat, kar kaže tudi na zaupanje, ki smo si ga pri starših pridobili v preteklih letih.

 

Tokrat smo imeli občutek, da je letošnji smučarski tečaj minil še posebej hitro. V ponedeljek smo formirali vseh deset skupin, torkovo deževno dopoldne smo preživeli v Planici z ogledom največje letalnice in Olimpijskega športnega centra. Sreda je bila zelo delavna, po kosilu v četrtek smo izpeljali še veleslalomsko tekmovanje in v petek izvedli nastop skupin in našo tradicionalno barvasto kačo vseh tečajnikov od vrha pa do vznožja hriba ter na koncu zaploskali vsem staršem, ki so nas v veliki meri prišli gledati v iztek smučišča. S tem smo tudi zaključili s praktičnim delom letošnjega smučarskega tečaja.


Zbrane sta na tradicionalnem uradnem zaključku nagovorila vodja tečaja Slavko A. Bogataj in predsednik Športnega društva Roman Rogelj. Zahvalila sta se staršem, da so nam zaupali svoje otroke in p
ozdravila preddvorsko ravnateljico, ki se je zadnji dan priključila tečaju. Smučarski učitelji so nato namenili nekaj besed navzočim ter podelili priznanja in praktična darila svojim varovancem. V sproščenem vzdušju in zadovoljni, da smo tudi v letošnjih neugodnih vremenskih razmerah lahko uspešno zaključili letošnji smučarski tečaj, smo se odpravili v naše domače kraje - s dobrimi vtisi in mislimi pa smo že gledali naprej...

 

SMUČARSKI IN DESKARSKI TEČAJ SO NAM OMOGOČILI TUDI:

- PARTNERJI: Občina Preddvor, Osnovna šola Matije Valjavca Preddvor

- SPONZORJI: AGRO MOBIL d.o.o., AUTOMATIC SERVIS d.o.o.

- POKROVITELJI: KOZMETIKA AFRODITA d.o.o., FRANKSTAHL d.o.o., DANA proizvodnja in prodaja pijač, d.o.o.
Povezave:sd-preddvor.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Športno društvo PREDDVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo