Logo MojaObčina.si

Preddvor

DANES
24°C
11°C
JUTRI
24°C
10°C
Deli
2094

Rekreatur v Preddvoru

Rekreatur je ekipno kolesarjenje po Sloveniji, v katerem sta združena šarm ekipnih dirk in turistično rekreativno kolesarjenje. Rekreatur traja štiri dni in je sestavljen iz prologa in treh etap, kar je vse skupaj dolgo nekje okoli 350 km. Skrbno izbrane ceste z dih jemajočimi razgledi so speljane po krajih, ki so izven prometnih tokov in namenjene predvsem uživanju kolesarjev ter spoznavanju Slovenije. Organizator še posebno skrbno izbira kontrolne točke, kjer se udeleženci srečajo z domačini, poskusijo lokalne dobrote ter uživajo v druženju. Letos, v četrtek, 23. 8. 2018,  se je Rekreatur ustavil tudi pri nas, v Preddvoru, kjer je bila kontrolna točka prologa, dolgega 30 km. 66 kolesarjev iz 12 ekip, nekaj tudi iz tujine, smo pogostili s posmoduljo in domačim bezgovim sokom ter jim predstavili domače izdelke, kot so medeni izdelki, jogurt, drobno pecivo in ročno pleteni nakit in modni dodatki. Celo dogajanje pa je spremljala harmonika, ki je popestrila že tako prijetno vzdušje.
Ernesta Koprivc, direktorica Zavoda za turizem Preddvor

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi