Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

pretežno jasno
Danes bo delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem večinoma šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 16, na Primorskem do 20 °C.
5°C | 15°C
sreda, 24.09.2018
13°C | 16°C
četrtek, 26.09.2018
-1°C | 16°C
petek, 27.09.2018
2°C | 21°C
sobota, 28.09.2018
5°C | 24°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
15°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Poučen pohod ob Bistrici


ŠPORT, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
04.07.2018      20:10
A A

Poučen pohod ob BistriciDeli:
V soboto, 23. 6., smo se v okviru Pohodniškega festivala Kamniško Savinjskih Alp podali na pohod do izvira potoka Bistrica. Dan nas je razveselil s soncem, zato je bila hoja po gozdu več kot dobrodošla. Vmes smo se ustavili pri vodnem zajetju, kjer nam je g. Branimir Sterle razložil postopek, kako pridemo do pitne vode iz naših pip. Na koncu pa nam je razkazal še vodni zbiralnik, kar je bila svojevrstna izkušnja, saj nas večina še ni imela
priložnost pokukati v vodni zbiralnik. Pot smo na to nadaljevali mi plezališča do izvira Bistrice. Med potjo smo jemali vzorce vode, ki smo jih nato ob izviru analizirali. Vsi so pokazali, da je Bistrica izredno čist potok, ob katerem se brez skrbi lahko odžejamo. Urošu Brankoviču iz Centra za trajnostni razvoj podeželja se zahvaljujemo, da nam je pripravil res zanimiv in poučen pohod.
Ernesta Koprivc, direktorica Zavoda za turizem Preddvor


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZT PREDDVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo