Logo MojaObčina.si

Preddvor

JUTRI
30°C
15°C
SRE.
34°C
17°C
Deli
3545

Pohod DU na Trupejevo poldne v Karavankah

V torek, 23. oktobra 2018 so člani Društva upokojencev Preddvor imeli še zadnji oktobrski pohod. Z dvema kombijema in osebnim avtomobilom smo se odpeljali proti Korenskemu sedlu in na sredini poti zavili desno po 11 kilometrov dolgi makadamski cesti na izhodiščno peš točko za vzpon na 1931 m visok vrh Trupejevo poldne. Naše oči so bile uprte v spretno vožnjo našega šoferja in planinskega vodnika Janeza Planinca. Prvi del položne poti smo hodili še v dopoldanski senci, a ob prihodu do Koče Železnica, se je za nami odprl pogled na julijske lepotce. Od tod naprej levo se je pot dvigovala strmeje, vmes smo se izogibali jarkom, ki jih je izdolbla voda in čarobnost jesenske narave nas je vedno bolj razveseljevala. Sredi poti nas je pregrelo sonce in tik pred vrhom smo slekli še zadnja vrhnja oblačila. Na vrhu smo bili nagrajeni  z obojestranskim sončnim pogledom tako na slovensko kot avstrijsko stran. Opazovali in komentirali  smo mogočene Julijce in uživali v njihovi lepoti. Jadranka nas je presenetila  in pogostila z doma narejenim gobje-piščančevim  namazom. Nazaj smo se spuščali desno po grebenu v smeri Blekove in nato zavili proti Koči Železnica. Premamilo nas je toplo sonce, da smo posedli po klopeh, popili zadnjo pijačo in nabirali zdravilni islandski lišaj. Sledil je še zadnji spust do avtomobilov in vožnja domov. Naši pogovori so se nenehno vračali k lepotam jesenske narave, ki nas je danes radodarno obdarila.

Franceska Žumer
Foto: Janez Planinc

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi