Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo večinoma sončno, predvsem popoldne bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
17°C | 33°C
sobota, 24.06.2017
18°C | 31°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
16°C | 31°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 9h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
17°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

KONČUJEMO RAZGIBANO LETO DOGODKOV


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
31.12.2014      8:26
A A

KONČUJEMO RAZGIBANO LETO DOGODKOV


Konec lanskega in začetek letošnjega leta so zaznamovale vremenske nevšečnosti (vihar in žled), ki so povzročile veliko škode tudi na širšem območju nogometnega igrišča Za žago. Sanacije smo se lotili načrtno in z obilo prostovoljnega dela naredili še korak naprej, saj smo s pridobitvijo tople vode in izgradnjo lične ograje okrog igrišča zadostili tudi pogojem za nastopanje članov v enotni gorenjski ligi.


Nogometni krožek s trenerjem Davidom Golobom
Nogometni krožek s trenerjem Davidom Golobom
Deli:

Kljub našim željam, da bi se okrepili z mlajšimi igralci, se kadrovska zasedba članske ekipe v primerjavi s preteklo sezono ni veliko spremenila, saj se je večina mladincev odločila, da bo nastopala za Visoko, kjer so pogoji za vadbo in tekmovanje neprimerno boljši. Vseeno smo pogumno stopili v sezono in s tremi remiji in zmago v zadnjem krogu jesenski del sezone končali v drugem delu lestvice. Bolje kaže v mlajših kategorijah, kjer si mladinska ekipa deli prvo mesto, ostale ekipe pa so povsem konkurenčne moštvenim nasprotnikom iz večjih klubov. Trenutno med tednom treniramo v telovadnici OŠ Matije Valjavca v Preddvoru, ob vikendih pa igramo zimsko ligo v Šenčurju. 

Poleg rednega ligaškega tekmovanja nam je letos uspelo izpeljati tudi vse začrtane prireditve: najprej že šesti smučarski tečaj za osnovnošolske otroke, prvomajsko kresovanje, zaključek sezone za mlajše kategorije, srečanje nogometnih generacij STARI:MLADI, prvenstvo Občine Preddvor v malem nogometu, pomoč pri oratoriju ter nogometni kamp D7 med poletnimi počitnicami. Sedaj se pripravljamo na organizacijo sedmega smučarskega in deskarskega tečaja med zimskimi počitnicami od 23. do 27. februarja 2015 v Kranjski Gori. Informativne prijave že sprejemamo, uradne pa začnemo po novem letu. Podrobnosti bodo objavljene tudi na naši spletni strani! 

Aprila smo od Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport prejeli ODLOČBO št. 6717-23/2014/7 (08-09) z dne 2.4.2014 s katero se našemu Športnemu društvu Preddvor, za nedoločen čas podeljuje status društva, ki deluje v javnem interesu na področju športa. Za pridobitev tega statusa smo se pripravljali že dalj časa in ga v letošnjem letu dokončno pridobili. Nekaj od pomembnejših stvari, ki jih takšen status omogoča, je možnost za brezplačni najem prostorov v lasti občine Preddvor in uvrstitev na seznam upravičencev do donacij iz naslova dohodnine za prihodnja leta. To lahko za naprej pomeni tudi pomemben vir dohodka za izboljšanje pogojev delovanja društva. Vabljeni torej, da nas v naslednjem letu podprete tudi v tem z izpolnjeno izjavo o namenitvi dela dohodnine za donacije. 

Kot kaže se je gradnja primarnega voda kanalizacije mimo nogometnega igrišča zaključena. Opravljena dela ne ovirajo aktivnosti ob in na igrišču, pričakujemo pa, da bosta izvajalec in investitor poskrbela tudi za zaključna dela na dovozni poti in parkirišču, kjer so še ostale vidne posledice uporabe težke mehanizacije in posega v prostor. Kljub opozorilom o previsoki izgradnji črpališča nam ni nihče prisluhnil, čeprav sedaj meteorna voda, ki bi morala odtekati v Kokro, zalije prostor pred garderobami in proti igrišču. Letos, ko je bilo dežja res obilo, je bilo to zelo moteče. Zgodilo se je tudi, da se je črpališče že zamašilo in so fekalne vode iz bližnjega jaška udarile na površje… 

V oktobru so potekale tudi volitve župana in  občinski svetnikov. Kandidati so na predvolilnih soočenjih zelo izpostavljali vse "uspešne" projekte iz preteklosti, mi pa smo predvsem izpostavili, da se na področju športne infrastrukture v zadnjih dvajsetih letih ni naredilo praktično ničesar, tako da nam mladi uhajajo v druge, športu bolj prijazne in urejene, občine. Obljubljeno nam je bilo, da bo tokrat drugače in da bo s sprejetjem občinskega prostorskega načrta tudi to področje dobilo višjo prioriteto. Upamo, da ne bo spet ostalo pri predvolilnih obljubah…

 

Tako gremo v novo leto spet polni optimizma in vsem želimo VESEL BOŽIČ in SREČNO, ZDRAVO ter ŠPORTA POLNO NOVO LETO 2015!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Športno društvo PREDDVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017
Danes ni dogodkov.
24.06.201 | Šport
Prvenstvo Občine Preddvor v malem nogometu "v spomin Domna Kerna"
24.06.2017 | Družabni dogodki
Sobotna bralna urica
24.06.2017 | Ostalo
Sobotna bralna urica
01.07.201 | Šport
Planinski izlet na Kamniti lovec/Cima del Cacciatore (2071m)
01.07.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer
02.07.201 | Umetnost
7. mednarodni ex tempore
02.07.2017 | Družabni dogodki
Kulturni dan: Petrov sm´n
02.07.2017 | Kultura
11. MEDNARODNI FOLKLORNI FESTIVAL
24.06.201 | Šport
Prvenstvo Občine Preddvor v malem nogometu "v spomin Domna Kerna"
24.06.2017 | Družabni dogodki
Sobotna bralna urica
24.06.2017 | Ostalo
Sobotna bralna urica
01.07.201 | Šport
Planinski izlet na Kamniti lovec/Cima del Cacciatore (2071m)
01.07.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo