Logo MojaObčina.si

Preddvor

JUTRI
22°C
8°C
SOB.
24°C
10°C
Deli
3161

V četrtek, 18. oktobra akcija zbiranja nevarnih odpadkov

V Preddvoru bo tudi letos potekala akcija zbiranja nevarnih odpadkov iz gospodinjstev. Brezplačno jih boste lahko oddali v četrtek, 18. oktobra od 13.00 do 18.00 na parkirišču pri Jelovici.

Med nevarne odpadke sodijo odpadna zdravila, barve, laki, topila, lepila, škropiva, pesticidi, razne kemikalije, odpadno jedilno in motorno olje, masti, hladilna tekočina, akumulatorji, baterije, tonerji, neonske cevi… Oddali boste lahko tudi embalažo dezodorantov, lakov za lase, sprejev in barv. Embalaža teh izdelkov je narejena pod pritiskom, in čeprav je prazna, je še vedno nevarna, saj lahko povzroči eksplozijo. Nevarne snovi lahko vsebujejo tudi nekatera čistila ali kozmetična sredstva.

Nevarnih odpadkov ne smemo odlagati skupaj z ostalimi odpadki; zbirati jih moramo ločeno, saj le tako preprečimo njihov škodljiv vpliv na okolje in zagotovimo, da se bodo predelali oziroma strokovno uničili.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi