Logo MojaObčina.si

Preddvor

JUTRI
31°C
13°C
TOR.
32°C
16°C
Deli
2210

Plamenke tudi letos navdušile s prazničnima koncertoma

Pevke Ženske vokalne skupine Plamenke z zborovodkinjo Sonjo Puzin vsako leto v novoletnem času pripravijo praznični koncert, zadnjih nekaj let celo dva, saj je dvorana preddvorskega kulturnega doma postala premajhna. In tudi letos, ko so Plamenke koncerta pripravile v nedeljo, 6. januarja, je bila dvorana dvakrat polna do zadnjega kotička. Začele so s prazničnemu času primernimi pesmimi, med drugim priredbo Abbine Wateroo, nepogrešljivo Sveto nočjo in vsem znano melodijo Feliz navidad. Dve ljudski pesmi so posvetile županoma (bivšemu in novemu), navdušile pa so tudi s šopkom filmskih pesmi Edelweis, Ne čakaj na maj, My heart will go on, Sreča na vrvici in Dancing queen. Zborovsko petje je obogatila klavirska spremljava Aleša Lebna, za pravi inštrumentalni pridih popevk pa je poskrbela skupina Posebni gostje. Slednji so nastopili tudi z dvema svojima točkama, koncert pa je popestri še Tilen Lotrič, ki je zapel tri solo pesmi, dve večno lepi dalmatinski pesmi pa skupaj s Plamenkami. Od s pozitivno energijo prežete lepe glasbe prevzeti obiskovalci so nastopajoče nagradili z bučnim aplavzom ter zanj dobili še tri pesmi podaljška. Za mojstrsko in iskrivo povezovanje sta poskrbela Matjaž Merljak in nekdanja Plamenka Meta Arnež. Koncert je organiziralo Kulturno društvo Pesmi pojmo, pokrovitelj pa je bila Občina Preddvor.

Petra Lombar Premru

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi