Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v severovzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
5°C | 14°C
torek, 24.10.2017
1°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 22°C
petek, 27.10.2017
6°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Preddvorski župan gostil najstarejše občanke...


OBČINSKE, DOGODKI

| |
11.12.2014      14:14
A A

Preddvorski župan gostil najstarejše občanke


Danes dopoldne je v sejni sobi občine župan Občine Preddvor Miran Zadnikar sprejel občane stare 90 in več let. Srečanja se je udeležilo devet občank, sicer pa je v preddvorski občini kar enaindvajset takih, ki se lahko pohvalijo s to častitljivo starostjo. Najstarejša med njimi je Frančiška Zorman, Krčeva mama, ki bo oktobra drugo leto praznovala 100. letnico. Županu je obljubila, da bo ob tej priložnosti zaplesala z njim.


Župan Zadnikar z najstarejšimi občankami, ki so se odzvale vabilu na srečanje (foto Media butik)
Župan Zadnikar z najstarejšimi občankami, ki so se odzvale vabilu na srečanje (foto Media butik)
Deli:

Druženje je minilo v prijetnem vzdušju ob pesmih Pevskega zbora Josipine Turnograjske Društva upokojencev Preddvor. Klepeta in dobre volje med kosilom ni manjkalo. Večina prisotnih najstarejših občank živi doma pri svoji družini, nekaj pa jih je drugi dom našlo v Domu starejših občanov Preddvor, kjer lepo skrbijo zanje in se trudijo, da je domotožje čim manjše. Volje do življenja jim ne manjka, bolj skope so le z recepti, ki pripomorejo k tako visoki starosti. Čimbolj preprosto živeti, pravijo, veliko delati in jesti po pameti.

Poleg starostnic pa so župana obiskale tudi članice društva Gelike, ki vsako leto napletejo copatke za preddvorske novorojenčke. „Z veseljem ugotavljam, da število rojstev v Občini Preddvor narašča. V lanskem letu se je rodilo 38 otrok, od tega 22 fantkov in 16 deklet“, je povedal župan Miran Zadnikar. Gelike župana že po tradiciji obiščejo ob koncu leta in obogatijo občinsko zbirko z zalogo copatk, ki čakajo na nove lastnike. „Za izdelavo enega para potrebujemo pet ur, za občino pa smo jih spletle že več kot 380. Otroci, ki so jih prvi prejeli v dar, so danes že osnovnošolci“, je povedala Tončka Kociper, ki vodi društvo Gelika.

Srečanje se je končalo z obljubo, da se prihodnje leto ob tem času, spet srečamo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Preddvor
Občina Preddvor
Dvorski trg 10
Tel:(04) 275 10 00

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo