Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 17.12.2017

jasno
Popoldne bo večinoma sončno, po nekaterih nižinah se bo še zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 0 do 5, na Primorskem do 10 °C.
-4°C | 5°C
ponedeljek, 18.12.2017
-6°C | 4°C
torek, 19.12.2017
-7°C | 2°C
sreda, 20.12.2017
-6°C | 2°C
četrtek, 21.12.2017
-7°C | 2°C
Opozorila
Nedelja, 17.12.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
5°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

SRČNOST IN SKRB ZA SOČLOVEKA DELATA ČUDEŽE...


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
05.03.2015      22:53
A A

SRČNOST IN SKRB ZA SOČLOVEKA DELATA ČUDEŽE


Včeraj (četrtek, 5. marec) je bila v dvorani Kulturnega doma v Preddvoru regijska podelitev nagrad in priznanj ob dnevu Civilne zaščite, katerega namen je v javnosti krepiti zavest o ogroženosti pred naravnimi in drugimi nesrečami, prav tako pa krepiti zavest tudi o vlogi Civilne zaščite pri varstvu pred različnimi nesrečami in poudariti pomen mednarodnega sodelovanja za zaščito človeka in njegovega okolja. Na predlog ustanoviteljev, vsako leto poveljnik Civilne zaščite RS Srečko Šestan najbolj zaslužnim posameznikom in organizacijam podeli priznanja in nagrade Civilne zaščite. Letos je bilo v Gorenjski regiji podeljenih 107 bronastih znakov, 9 srebrnih, 6 zlatih znakov in 2 plaketi, ki se podeljuje za življenjsko delo, posebne zasluge in izjemne uspehe pri zaščiti in reševanju ljudi, živali, premoženja, kulturne dediščine ter varovanja okolja ob naravnih in drugih nesrečah. Slavnostni govornik na prireditvi je bil generalni direktor Uprave RS za zaščito in reševanje Darko But.


Prejemniki zlatih znakov in plaket Civilne zaščite (vse foto: Boštjan Gartnar)
Prejemniki zlatih znakov in plaket Civilne zaščite (vse foto: Boštjan Gartnar)
Deli:

Letos je bilo podeljenih priznanj za izjemno delo na področju zaščite in reševanja več kot minula leta, ker smo lani doživeli štiri obsežne poplave, v februarju pa naravno nesrečo z žledom, ki je bila po obsegu, posledicah in trajanju največja naravna nesreča v Sloveniji. „Ob tej nesreči smo prvič zaprosili za mednarodno reševalno pomoč,“ je povedal generalni direktor Uprave RS za zaščito in reševanje Darko But. „Prvi so nam na pomoč z agregati priskočili sosedje Avstrijci, kasneje se je pridružilo še deset drugih držav, približno 160 tujih reševalcev je dnevno bivalo pri nas in ocenjujem, da je ta mehanizem izjemno učinkovito orodje v primeru velike nesreče.“ (izjava Darko But 55'').

Lansko leto je bilo polno različnih naravnih nesreč, ki so zahtevale posredovanje doma in v tujini. Že konec januarja in nato v mesecu februarju smo se pričeli boriti z ledenim oklepom, kasneje s poplavami“ je dejal poveljnik CZ za Gorenjsko ter vodja izpostave Uprave RS za zaščito in reševanje Kranj Jernej Hudohmet. „Skupno beležimo preko 2500 večjih dogodkov, številka vseh intervencij skupaj, tudi z nujno medicinsko pomočjo in ostalih, pa je v letu 2014 višja od 10.900, kar je za regijo, kot je Gorenjska,veliko,“ še pravi Hudohmet (izjava Jernej Hudohmet 1'36).

 

Kot sem že večkrat povedal, je bil žled dobra šola za vse, ki imamo nalogo oziroma, ki želimo, da pomagamo v naravnih nesrečah soljudem. Takoj, ko je bilo najhuje za nami, smo analizirali morebitne napake in predloge za izboljšave, saj smo ugotovili, da tudi mi nismo imuni za naravne nesreče, zato jih od sedaj naprej želimo pričakati še bolje pripravljeni in opremljeni,“ pa je v govoru poudaril Miran Zadnikar, župan Občine Preddvor, ki je letos gostila regijsko podelitev priznanj Civilne zaščite.

   

Zlati znak Civilne zaščite so prejeli Stanislava Rehberger iz Uprave RS za zaščito in reševanje, Andrej Štremfelj za dolgoletno delo na področju operativnega dela v Javnem zavodu gasilsko reševalne službe v Kranju, Gasilske zveze Bled-Bohinj, Škofja Loka in Tržič za 60. let aktivnega delovanja in PGD Zabreznica za 120. letnico delovanja. Prejemnika plaket pa sta PGD Bled ob 130. letnici aktivnega delovanja društva in Janez Petrovič iz Uprave RS za zaščito in reševanje.


Iz Občine Preddvor so bronasti znak Civilne zaščite prejeli Štab CZ Občine Preddvor, Blaž Pfajfar in Klemen Bohinec, člana PGD Preddvor in štaba CZ Preddvor in župan Občine Preddvor Miran Zadnikar, 

 

Kot je bilo tudi v sproščenem vzdušju po prireditvi večkrat slišati, srčnost in skrb za sočloveka delata čudeže, zato je beseda hvala najmanj, kar lahko izrečemo številnim poklicnim in prostovoljnim pripadnicam in pripadnikom enot za zaščito, reševanje in pomoč.

 

Slovesnost, ki jo je povezovala Saša Pivk Avsec, so z ubranim petjem popestrile pevke Plamenke, ki delujejo v okviru Kulturnega društva Pesmi pojmo Preddvor.

 

 
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavadarkobut.mp3
37254_izjavadarkobut.mp3 (1,28 MB)
Neznan tip datoteke
izjavajernejhudohmet.mp3
37254_izjavajernejhudohmet.mp3 (2,22 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Preddvor
Občina Preddvor
Dvorski trg 10
Tel:(04) 275 10 00
Koledar dogodkov Preglej vse
December 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
25.12.2017 | Družabni dogodki
POTOP BOŽIČNEGA DREVESCA
26.12.2017 | Družabni dogodki
TEK BOŽIČKOV
17.12.2017 | Kultura
Muzikal za otroke MOJČIN LEPI SVET
25.12.2017 | Družabni dogodki
POTOP BOŽIČNEGA DREVESCA
26.12.2017 | Družabni dogodki
TEK BOŽIČKOV

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo