Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Severni veter se bo v drugem delu noči polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -1, ob morju malo nad 0 °C.
-3°C | 7°C
torek, 23.01.2018
-2°C | 8°C
sreda, 24.01.2018
-3°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
-2°C | 8°C
Opozorila
Nedelja, 21.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
7°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Najbolj inovativno podjetje na Gorenjskem je ......


GOSPODARSTVO, POSLOVNE, DOGODKI

| |
02.06.2015      16:03
A A

Najbolj inovativno podjetje na Gorenjskem je Jelovica hiše d.o.o.


Gospodarska zbornica Slovenije, Območna zbornica za Gorenjsko, je danes v vrtcu Storžek v Preddvoru že trinajstič podelila priznanja najboljšim regijskim inovatorjem. Prestižno nagrado, priznanje za najbolj inovativno podjetje v regiji, je prejelo podjetje Jelovica hiše d. o. o., s sedežem v Preddvoru.


Gregor Benčina, predsednik upravnega odbora družbe Jelovice je priznanje za najbolj inovativno podjetje prejel iz rok državnega sekretarja Mihe Marenčeta (foto Media butik)
Gregor Benčina, predsednik upravnega odbora družbe Jelovice je priznanje za najbolj inovativno podjetje prejel iz rok dr...
Deli:

Pred slavnostno podelitvijo priznanj so si inovatorji in gostje tudi ogledali proizvodnjo hiš Jelovice. Ocenjevalna komisija, ki ji predseduje Avguštin Novšak je za leto 2014 podelila eno diplomo, po štiri bronasta in srebrna priznanja, zlato priznanje za inovacije pa so prejela podjetja Acroni in Razvojni center Jesenice, Nela, Elan in Domel, ki je poleg dveh zlatih priznanj skupaj s podjetjem Nela razvojni center nominiran še za državno priznanje z inovacijo Razvoj nove generacije sesalnih enot z visokim izkoristkom za A razred energijske nalepke. Za državno priznanje sta nominirana še Acroni in Razvojni center Jesenice z inovacijo Razvoj visokoogljičnega jekla X120Mn12 po postopku kontinuiranega litja ter inovacija Tehnologija Amphibio 4D, ki je bilo razvito v podjetju Elan.

 

Vsakoletna priznanja na regionalni ravni predstavljajo najvišje priznanje inovativnim dosežkom podjetij in organizacijam zasebnega in javnega sektorja. Njihovo število in kakovost dokaj zgovorno pričata, da je inovativnost največji potencial, ki spodbuja dvig konkurenčnosti in uspešnosti. Najboljše gorenjske inovacije se uvrščajo v sam vrh na nacionalnih podelitvah in tradicionalno dosegajo najvišje rezultate. Med najbolj inovativnimi podjetji so uspešna gorenjska podjetja, ki verjamejo, da je treba razvijati nove izdelke, ideje, inovacije in projekte. S tem kažejo in dokazujejo svoj ustvarjalen, inovativen, pogumen in vztrajen duh ter se zavedajo, da je vztrajnost odlika zmagovalcev.

 

 »V Jelovici si prizadevamo ustvarjati okolje, ki vse zaposlene spodbuja k soustvarjanju idej. Inovacije in razvoj zasedajo primat v strateškem planu družbe Jelovica, ki čedalje bolj dokazuje, da ima v svojem timu visoko usposobljene ljudi, ki znajo ideje umestiti v iskanje novih tehnoloških rešitev. Prejeta nagrada za najbolj inovativno podjetje gorenjske regije je potrditev, da smo v družbi Jelovica začrtali pravo strategijo, ki temelji na znanju, inovacijah in visokotehnološki predelavi lesa,« je po prejemu priznanja za najbolj inovativno podjetje v regiji povedal Gregor Benčina, predsednik upravnega odbora družbe Jelovica.

 

Inovatorje je poleg vodje vrtca Storžek Marjana Peneša in župana Občine Preddvor Mirana Zadnikarja, kot gostitelja, nagovoril Miha Marenče, državni sekretar na Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano. Nekaj zamisli, kako ohraniti bistro glavo še pri 96 letih, pa je uka željnim inovatorjem predstavil svetovno znani izumitelj Peter Florjančič. Z ubranim petjem so dogodek popestrile mlade pevke, učenke devetega razreda OŠ Matije Valjavca Preddvor. Slovesnost je povezovala Saša Pivk Avsec.
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavagregorbencinapredsednikupravnegaodboradruzbejelovica.mp3
41985_izjavagregorbencinapredsednikupravnegaodboradruzbejelovica.mp3 (1,19 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Preddvor
Občina Preddvor
Dvorski trg 10
Tel:(04) 275 10 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.01.2018
Danes ni dogodkov.
23.01.201 | Šport
Pohod DU na Štefanjo goro
27.01.2018 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo