Logo MojaObčina.si

Preddvor

DANES
26°C
11°C
JUTRI
28°C
11°C
Deli
2683

Preddvorčani znova gostujejo v Vodnjanu

V Vodnjanu pri Puli ta konec tedna, od petka 17., do nedelje 19. novembra, potekajo 13. Dnevi mladega oljčnega olja, na katerih znova sodeluje tudi Preddvor. Župan Miran Zadnikar, podžupan Janez Brolih ter direktorica Zavoda za turizem Ernesta Koprivc so se udeležili že otvoritve ter na preddvorski stojnici pozdravili prve obiskovalce. V petek zvečer so tudi letos nastopili nekdanji preddvorski folkloristi, ki so dogajanje med stojnicami popestrili že lani: to so plesalci, ki so plesali v sedemdesetih, med katerimi je tudi župan, ter muzikanta Brane Tičar - Gašper in Primož Krišelj.

Z Vodnjanom je Občina Preddvor prijateljske stike navezala že predlani, najprej na nivoju županstva, lani pa še na področju kulture. Na lanskih Dnevih oljčnega olja so stkali vezi tudi s srbskimi kolegi iz občine Blace, letos marca pa so vse tri občine v Preddvoru podpisale pismo o nameri sodelovanja. Tokratni obisk Preddvorčanov v Vodnjanu je že tretji uradni letos: poleti so folkloristi nastopili na tamkajšnjem mednarodnem folklornem festivalu, župan Miran Zadnikar in direktor občinske uprave Marko Bohinec pa sta v Vodnjanu gostovala ob njihovem občinskem prazniku.


Uradna spletna stran prireditve 13. Dnevi mladega oljčnega olja
http://www.dmmu.info/index.php/hr/

Program:
http://www.dmmu.info/index.php/hr/program/o-programu

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi