Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

delno oblačno
Popoldne bo sončno, v vzhodni polovici Slovenije pa občasno zmerno do pretežno oblačno in povečini brez padavin. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 6, na Primorskem do 10 °C.
-2°C | 7°C
torek, 23.01.2018
-2°C | 7°C
sreda, 24.01.2018
-4°C | 9°C
četrtek, 25.01.2018
-4°C | 8°C
petek, 26.01.2018
4°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.1.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
7°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

ob jubileju blagoslovili novo gasilsko vozilo ......


OBČINSKE

| |
26.09.2011      12:51
A A

ob jubileju blagoslovili novo gasilsko voziloDeli:

V soboto ( 3.9.2011) popoldne  so pred gasilskim domom v Preddvoru, pripravili osrednjo slovesnost ob praznovanju 115 letnice domačega gasilskega društva. Začetki Prostovoljnega gasilskega društva Preddvor segajo v davno leto 1896. Prvi redni občni zbor društva je bil nedeljo, 28. februarja 1897, v graščini Turn. Za prvega načelnika društva je 31 članov, kolikor jih je bilo ob ustanovitvi v društvu, izvolilo Janka Urbančiča, sam občni zbor pa je vodil kaplan Fran Žužek, ki je bil nato tudi tajnik društva. Narodni zavednosti družine Urbančič gre zahvala, da so vse knjige o delu društva iz tistega časa pisane v slovenskem jeziku. Z zbranimi prispevki so v društvu 26. januarja 1897 kupili najpotrebnejše orodje skupaj z brizgalno. Sredi 80-ih let je društvo razpolagalo s tremi vozili (vozilo za gozdne požare, orodno vozilo in kombinirano vozilo), konec desetletja pa se jim je pridružilo tudi četrto, avtocisterna. Intenzivno opremljanje je prineslo nove probleme – prostorsko stisko. Trdna volja in obilo odrekanj je bilo Preddvorčanom poplačanih junija 1997, z otvoritvijo prizidka k gasilskemu domu, kjer smo dobili sodobne prostore za učinkovito delo in izobraževanje. Številne zbrane gasilce in domačine  sta nagovorila župan občine Preddvor Miran Zadnikar, ki je  pohvalil dosedanje uspešno delo društva ter predsednik PGD Preddvor Marko Bohinec. Na  sobotni slovesnosti  so prevzeli tudi novo gasilsko vozilo za prevoz gasilcev  in motorno brizgalno Rosenbauer, ki ju je blagoslovil  in sklenil nagovor preddvorski župnik Miha Lavrinec z besedami, da naj bi z vozilom varno potovali in uspešno reševali življenja in premoženje.

V soboto dopoldne pa  je Prostovoljno gasilsko društvo Preddvor na dvorišču podjetja Jelovice  v Preddvoru zelo uspešno organiziralo  24. tekmovanje voznikov gasilskih vozil. V treh kategorijah je sodelovalo  kar petdeset  tričlanskih ekip.   Najboljše ekipe so prejele pokale v trajno last, zmagovalci v posameznih kategorijah pa  so prejeli še prehodne pokale  iz rok predsednika PGD PreddvorMarka Bohinca. V kategoriji manjša gasilska vozila ( GV1) z do tisoč litrov vode je zmagalo PGD Predoslje pred tretjo ekipo Preddvora in Mengšem. Pokale jim je izročil poveljnik PGD Preddvor Franci Dolinšek.  V kategoriji gasilskih vozil z do  dvatisoč petso litrov vode  (GVV-2 in GVC 16/24),  je bila najboljša druga ekipa PGD  Podbrezij pred prvo ekipo Podbrezij in Naklega. V  kategoriji  gasilskih vozil  (GVC 16/25, GVC 24/50 in večja), z nad dvatisoč petsto litrov vode, imenovani tudi kraljeva disciplina,  pa je zmagala druga ekipa PGD  Borovnice, pred prvo ekipo Borovnice in Kropo. V teh dveh kategorijah pa je pokale najboljšim izročila predstavnica pokrovitelja Veterinarske ambulante Likosar iz Visokega, Špela Likosar Sušnik.

Cerklje, 7.9.2011
 
Pripravil: Janez Kuhar, Cesta Janeza Bobnarja 5, 4207 Cerklje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.01.2018
Danes ni dogodkov.
23.01.201 | Šport
Pohod DU na Štefanjo goro
27.01.2018 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica
27.01.2018 | Kultura
Koncert ljudskih božičnih pesmi in balad

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo