Logo MojaObčina.si

Preddvor

DANES
15°C
11°C
JUTRI
22°C
10°C
Deli
3545

Gradnja vodovoda v Mačah

V Mačah zaključujejo s prvo fazo gradnje vodovoda iz Bašlja proti Mačam. Tu so zaradi nedavnih vremenskih ujm potrebna še dodatna dela, saj se je brežina Suhe posula v vodo. Tako trenutno urejajo brežino, namesto stare dotrajane brvi, ki služi predvsem domačinom za dostop do cerkve, pa bodo naredili tudi novo leseno brv.

S prvo fazo izgradnje vodovoda iz Bašlja do Mač, v kateri naj bi zgradili vodovod do obstoječega sistema v Mačah, istočasno pa na novo priklopili objekti v zahodnem delu naselja, so pričeli lani. Sistem bo po izgradnji prevzela Komunala Kranj, objektom, ki bodo priklopljeni na obstoječi sistem, pa bo potrebno namestiti vodomere. V skladu s strategijo občine za izgradnjo kanalizacijskega omrežja in vodovoda je začetek druge faze predviden po letu 2022. Celotna investicija tega vodovoda bo stala dobrih 400.000 evrov. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi