Logo MojaObčina.si

Preddvor

JUTRI
10°C
-5°C
NED.
10°C
-3°C
Deli
2618

Defibrilator za OŠ Matije Valjavca Preddvor

Na valeti, zaključni slovesnosti letošnjih devetošolcev preddvorske osnovne šole, sta s posebno donacijo šoli zbrane presenetila župan Rok Roblek in občinska svetnica Darja Delavec, sicer aktivna članica Lions kluba Kranj. Ravnatelju Bogdanu Sušniku sta namreč izročila defibrilator, prenosno elektronsko napravo, ki je sposobna zaznati zastoj srca pri človeku, s pomočjo električnega sunka pa lahko srce ponovno požene in s tem reši življenje. Vsi trije so si bili enotni, kako pomembno je, da je taka naprava v bližini, hkrati pa so izrazili željo in upanje, da je ne bo potrebno nikoli uporabiti.

In kakšna je bila pot do defibrilatorja za preddvorsko šolo? »Lions klub Kranj in Rotary klub Kranj vsako leto organizirata dogodek POVEŽIMO SE, kjer ob podpori Mestne občine Kranj zberemo okoli 10.000 eur, ki jih namenimo za potrebe v lokalni skupnosti. Letošnja akcija je bila že deveta, iz OŠ Stražišče pa smo dobili pobudo, prošnjo za nakup defibrilatorja.  Ker smo v zadnjih letih že sodelovali z več osnovnimi šolami v Kranju, sem na vse naslovila vabilo k sodelovanju. Prošnjo so nato poslali tudi iz OŠ Orehek in OŠ Staneta Žagarja,« je dejala Delavčeva. »Največji izziv nam pomeni zbiranje sredstev. Organizirali smo torej dogodek in poslali prošnje za donacije. Prošnjo sem naslovila tudi na župana Preddvora, ki se je dogodka udeležil, pa tudi občina je prispevala simbolično donacijo. Po končanem dogodku se je izkazalo, da smo zbrali nekoliko več kot za tri defibrilatorje. Na enem od sestankov odbora za šolstvo preddvorske občine sem vprašala, če bi defibrilator potrebovala tudi naša šola in dobila pritrdilen odgovor. Našemu klubu sem zato predlagala, če bi sredstva, ki so ostala ob nakupu defibrilatorjev za omenjene tri kranjske šole namenili za Preddvor in strinjali so se.« Delavčeva in župan Roblek sta nato preddvorskim podjetnikom poslala prošnjo, ravnatelj pa je preko okrožnice za donacije zaprosil starše. Manjkajoči znesek je bil zbran v 10 dneh! »Zmenila sem se še za dodaten popust in defibrilator je bil tukaj,« je pot do nove naprave, ki lahko rešuje življenja, pojasnila Delavčeva.
P.L.Premru
Foto: OŠ Preddvor


Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi