Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, le v severovzhodni Sloveniji bo sprva še pretežno oblačno. Dopoldne bo po nekaterih nižinah še megla. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 21, na Primorskem do 24 °C.
8°C | 19°C
sobota, 18.10.2018
10°C | 19°C
nedelja, 20.10.2018
6°C | 19°C
ponedeljek, 21.10.2018
7°C | 16°C
torek, 22.10.2018
2°C | 16°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Asfaltiranje cest v Kokri


PROMET, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
06.01.2018      22:14
A A

Asfaltiranje cest v KokriDeli:

Tudi v letu 2017 smo uspeli v Kokri s pomočjo občinskega denarja asfaltirati 8 odsekov občinskih cest v skupni dolžini 950 metrov, v skupnem znesku 60.000€. Ob tem se je potrebno zahvaliti vsem občanom, ki so prispevali svoj delež v predpripravo cest za asfaltiranje. Znesek tega samoprispevka je letos znašal kar slabih 30.000 €. V Kokri smo se namreč odločili, da s svojim prispevkom povečamo delež asfaltiranih cest, saj bi se v nasprotnem primeru asfaltiralo bistveno manj. Prav tako so vsi lastniki cest na katerih se izvaja asfaltiranje svoje ceste brezplačno prepisali na občino. Žal smo tako še vedno prikrajšani glede na večino prebivalcev občine, ki jim občina brezplačno zagotovi dostop po asfaltiranih cestah, za povrh pa jim zemljo za ceste še odkupi. Glede na to, da občina iz naslova površine in dolžine cest v Kokri dobi iz državnega proračuna veliko denarja pričakujem, da se bo tempo asfaltiranja, ki smo ga imeli v zadnjih letih nadaljeval tudi v prihodnje in da tako v nekem doglednem času vsem prebivalcem v občini zagotovimo kvaliteten dostop do svojih domov. V Kokri je namreč skoraj 23 km kategoriziranih občinskih cest, od tega smo do sedaj uspeli asfaltirati dobrih 8 km in smo od tega cilja še precej oddaljeni.

Ob zaključku asfaltiranja so Mengarjevi, Koreninškovi in Vogarjevi pripravili tudi simbolično otvoritev na novo zgrajenega priključka na glavno cesto in prvih 100m asfalta na njihovi cesti, kar je bila priložnost tudi za srečanje občanov, kar se jim tudi javno zahvaljujem ter upam, da bomo tudi v letošnjem letu pri obnovah cest podobno uspešni.

Primož Bergant
Foto: Vili Šušteršič in Jana Žebovec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo