Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Ponekod po nižinah bo spet nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 4 °C.
-5°C | 10°C
ponedeljek, 20.11.2017
-5°C | 10°C
torek, 21.11.2017
-3°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
1°C | 13°C
četrtek, 23.11.2017
3°C | 11°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
10°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

ŽPZ Josipine Turnograjske Društva upokojencev ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
08.11.2017      20:37
A A

ŽPZ Josipine Turnograjske Društva upokojencev Preddvor nastopil v IzoliJosipinke med nastopom v Izoli
Josipinke med nastopom v Izoli
Deli:

Josipinke smo se odločile, da pokličemo naš upokojenski hotel Delfin v Izoli in jih poprosimo, če bi lahko organizirale koncert. Gospa Daša,  predstavnica hotela Delfin, nam je rezervirala termin 2. novembra 2017, ob 20.00 uri. Odločile smo se, da izlet malce podaljšamo in si obenem privoščimo še intenzivne pevske vaje.

Tako smo se v četrtek 2. novembra, z osebnimi avtomobili veselo odpeljale proti morju. Pred nastopom smo imele vajo, ob osmih zvečer pa se je začelo zares. Avla je bila polno gostov, ki so nestrpno čakali na naš nastop. Za začetek sta Cirila in Slavka ob spremljavi Francke na citrah zapeli pesem Pod nebom. Zaslužile so si velik aplavz. Gostje so bili zelo razpoloženi, nam so poslali adrenalin in smo res prav dobro in veselo zapele. Med pesmimi nam je naša recitatorka Slavka povedala dve pesmi.  Za zaključek smo zapele še  venček narodnih, pri čemer so se nam pridružili tudi gostje. Še po koncertu smo vsi skupaj kar nekaj časa prepevali.

Naslednja dva dneva smo imele pevske vaje, med prostim časom pa smo se potepale po Strunjanu in z avtobusom obiskale Piran.

V nedeljo dopoldan smo se zadovoljno odpravile proti domu. Med potjo smo zavile v Uncu desno proti Cerknici. Obiskale smo našo nekdanjo pevko Ivanko Škoda, ki si je našla nov dom v Domu starejših občanov v Cerknici. Zapele smo nekaj pesmi, tudi Ivanka nam je pomagala. Bila je zelo srečna, rekla je, da ji nismo polepšale samo dan, ampak cel teden. Kako malo je treba, da nekoga osrečiš. Tudi me pevke smo se srečne in zadovoljne odpeljale proti domu.

Anica Celar Gorza
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.11.2017
Danes ni dogodkov.
25.11.2017 | Tečaji in delavnice
Bralnca urica
21.11.201 | Šport
Pohod DU: Ogled Šentalskega rudnika
23.11.2017 | Ostalo
Arheološko predavanje: Nova odkritja v Tupaličah
25.11.2017 | Tečaji in delavnice
Bralnca urica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo