Logo MojaObčina.si

Preddvor

DANES
26°C
16°C
JUTRI
29°C
14°C
3545

Korito pri izviru "Moške vode" v Kokri

V Kokri, nasproti Kurjega mesta pod Hudimi stenami je izvir "Moške vode". Takoj pod izvirom je sedaj postavljeno korito za lažji zajem.

Macesnov štor sem dobil pri Roblekovem Janku - kar nekaj let se je zapuščen bohotil nad Kurjim mestom. Idejo sem zaupal Slaparjevemu Roku, saj je izvir na njihovi parceli. Tudi Rok je član Turističnega društva. Zamisel mu je bila všeč in sva s skupnimi močmi požagala štor. Jaz sem bil bolj za statista. Tudi družba šteje, mar ne? Vse ostalo delo je Rokova zasluga. Izdelal je zares čudovito korito, tako, da je »Moška voda« sedaj vsem na razpolago. 

Potreben bo še napis, ki bo opozoril vse tiste, ki samo gledajo v balanco in drvijo nizdol Kokre, da bodo opazili izvir najboljše vode v Sloveniji. Slednje so potrdili že somelijerji (preizkuševalci vode) na uradnem poizkušanju na Bledu. 

Tako, draga vaška dekleta. Če bi rada imela doma vesele urice, skuhajte čaj samo iz "Moške vode". Deluje. Preizkušeno. 

Vili Šušteršič, TD Kokra

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi