Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
15°C | 30°C
torek, 27.06.2017
14°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
14°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
15°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Vedno več obiskov zbirke Prebold skozi čas


TURIZEM, LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA, ZAVODI, OSTALO

| |
01.08.2013      11:31
A A

Vedno več obiskov zbirke Prebold skozi čas


Muzejske zbirke Prebold skozi čas v teh dneh ne obiščejo le domačini in turisti, v naše kraje je namreč pripeljala tudi prestavnike Zavoda za kulturo, šport in turizem Žalec (ZKŠT) in Razvojne agencije Savinja (RA Savinja). Ti so si v torek, 30. julija, poleg muzejske zbirke ogledali še Turistično informacijski center (TIC), Camp Dolina, bazen ter obnovljeni vrtec in knjižnico v Preboldu.


Deli:

Skozi muzejsko zbirko sta goste popeljala predsednik Zgodovinskega in narodopisnega društva Prebold Uroš Herman in Nuša Strgar, ki sta z zanimivimi podrobnostmi še dodatno popestrila ogled. Celotna muzejska zbirka je sicer med letom 2002 in 2012 gostovala v graščini Prebold, danes pa razstavljena stoji v Dolenji vasi, kjer sta tudi TIC in kmečka tržnica.

Zbirka je med 15. junijem in 15. septembrom odprta vsak dan med 9. in 18. uro in kot je razvidno iz knjige vtisov, so si Prebold skozi čas že ogledali številni turisti, ki v teh dneh potujejo po naših krajih. S tem se uresničujejo tudi napovedi Sabine Palir, vodje programa turizem na ZKŠT, ki je poudarila, da je zbirka turistom še posebej dostopna zaradi neposredne bližine ceste in avtobusne postaje. Celotna zbirka ji je zelo všeč in je po njenem mnenju še posebej pomembna za osnovnošolske otroke in domačine, zaradi pestre zgodovine pa bo med svoje vrste pripeljala tudi številne tuje obiskovalce.

Z ogledom so bili predstavniki ZKŠT in RA Savinja zelo zadovoljni, saj so spoznali turistične znamenitosti Prebolda in bližnje okolice ter jih bodo tako v okviru TIC Žalec veliko lažje promovirali.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Prebold!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!