Logo MojaObčina.si

Prebold

DANES
23°C
12°C
JUTRI
19°C
13°C

130. obletnica rojstva savinjskega pisatelja Janka Kača

Občinska knjižnica Prebold v četrtek, 16. 9. 2021, ob 18. uri, vabi na prireditev ob 130. obletnici rojstva savinjskega pisatelja Janka Kača.

S člani Kulturno-umetniškega društva svoboda Prebold bodo literarno podoživljali pisateljevo povezanost z rodno grudo, njegovo prodorno miselnost bo predstavil Lovro Rizmal, avtor prispevka »Janko Kač – pisatelj Spodnje Savinjske doline« v Časopisu za zgodovino in narodopisje. Pogovor bo vodil mag. Marko Repnik, podžupan Občine Prebold. Skozi oris raznovrstnih življenjskih vlog pisatelja, botanika, padarja, vrača nas bo popeljala mag. Lea Felicijan.

Dogodek bo izpeljan v skladu z veljavnimi smernicami NIJZ in ukrepi za zajezitev širjenja covida-19.

Ob prihodu na dogodek bo treba predložiti dokazilo o izpolnjevanju pogoja PCT (preboleli, cepljeni ali testirani na covid-19).

Knjižnica bo ravnala po veljavnih predpisih na dan prireditve.


Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi